Hala Sportowa jest elementem całości koncepcji opracowanej dla potrzeb przebudowy i budowy nowych obiektów przy Artyleryjskiej i Akademickiej. Dojazd do budynku hali sportowej zaprojektowany został z dwóch stron – od ul. Artyleryjskiej projektowanym wjazdem oraz od ul. Piłsudskiego w północnej części istniejącym wjazdem. Dojazdy połączone są wspólną drogą wewnętrzną. Dojście do wejścia głównego budynku hali zlokalizowano od strony wschodniej oraz zachodniej budynku. W pobliżu hali sportowej projektuje się 12 miejsc postojowych. Teren hali sportowej jest wydzielony ogrodzeniem. Łącznik służy do bezpiecznego przemieszczania się pomiędzy halą sportową a istniejącym budynkiem szkoły i internatu, jest on bezpośrednio połączony z zapleczem socjalno-sanitarnym hali sportowej.
Projektowany budynek hali sportowej to budynek parterowy: w części hali sportowej i 2-kondygnacyjnym w części zaplecza, niepodpiwniczonym, z dachem dwuspadowym nad halą sportową, dwuspadowym nad częścią socjalno – sanitarną oraz z dachem dwuspadowym nad łącznikiem. Projektowany budynek hali ma wysokość w kalenicy 11,30 m od projektowanego poziomu posadzki i 11,67 m od poziomu terenu. Ściany projektowanego budynku – w technologii tradycyjnej, murowanej z bloczków z betonu komórkowego murowanych na klej, ściany wewnętrzne murowane z cegły ceramicznej lub silikatowej na zaprawie cementowo –wapiennej.
Strop w części socjalno – sanitarnej z płyt stropowych prefabrykowanych wielootworowych, w hali sportowej stropodach niewentylowany na dźwigarach drewnianych, na których zaprojektowano płytę warstwową z rdzeniem poliuretanowym. Konstrukcję dachu nad zapleczem oraz łącznikiem zaprojektowano z elementów drewnianych.
Hala sportowa przeznaczona jest na prowadzenie zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego oraz organizowanie imprez sportowych typu rozgrywki międzyklasowe lub międzyszkolne. Hala sportowa posiadająca wymiary: 24,31 x 45,02 m i wysokość w najwyższym miejscu 11,30 m od poziomu posadzki do spodu płyt dachowych – pozwala na organizowanie zawodów sportowych i gier ruchomych o charakterze rekreacyjnym, prowadzenie zajęć szkolnych i zawodów sportowych. Przewidziano trzy niezależne wejścia do hali, dwa z korytarza wewnętrznego oraz dodatkowe wyjście ewakuacyjne bezpośrednio na zewnątrz.
W części socjalno – sanitarnej na parterze zaprojektowano zaplecze szatniowo – sanitarne (dwa zespoły szatniowe) oddzielne dla chłopców i dziewcząt (złożone z szatni, natrysków, umywalni i sanitariatów), sale funkcyjne oraz zespół ogólnodostępnych toalet – w tym dla osób niepełnosprawnych. Na parterze zaprojektowano również magazyn sprzętu sportowego, dodatkową szatnię dla gości, węzeł cieplny, wymiennikownie, serwerownię i pomieszczenie dozorcy.
Na I piętrze zlokalizowano zespół szatniowy z natryskami i toaletami, salę do jogi i pilates oraz baletu.
W poziomie I piętra znajduje się łącznik który prowadzi do istniejącego budynku szkoły oraz istniejącego internatu.
więcej w temacie w materiałach:
Biała Podlaska: Stadion – trybuny – parkingi (film) (galeria) <<==>> LINK
Prezydent zaprezentował III etap budowy stadionu w Białej Podlaskiej
materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy UM Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk / Gwalbert Krzewicki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki