Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rakowiska: Już jest! Boisko sportowe!

Dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego w Rakowiskach sprawił, że typowo rolnicze sołectwo przekształciło się w największą i urozmaiconą architektonicznie „sypialnię” Białej Podlaskiej. Liczba mieszkańców przekroczyła 2,5 tysiąca osób. Trudno się im dziwić, że chcieliby nie tylko wygodnie mieszkać, ale i korzystać ze sprzyjających udogodnień. Tych, poza siecią wodociągową i sanitarną oraz utwardzanymi systematycznie ulicami, nie było dotąd zbyt wielu. Do momentu otwarcia przedszkola samorządowego „Zaczarowana kraina”, Rakowiska nie miały własnej świetlicy. Dopiero dwa lata temu znalazła się sala, gdzie można organizować zebrania i okolicznościowe spotkania.

Budowa przedszkola wyzwoliła chęć posiadania miejsca rekreacyjnego. Oczekiwania zaspokoiło zagospodarowanie terenu ze sceną, gdzie latem odbywają się koncerty i imprezy integrujące mieszkańców. Aktywność członków Stowarzyszenia Rozwoju Rakowisk doprowadziła w tym roku do budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego. – Zależało nam, aby dorastająca młodzież otrzymała miejsce, gdzie rozwijać można pasje sportowe i doskonalić tężyznę fizyczną – mówi przewodniczący stowarzyszenia Radosław Czemierowski.

Nie byłoby tego obiektu, gdyby nie ambicje, konsekwencja i upór wielu osób – uważa radny Dariusz Plażuk. – Zdecydowaliśmy się przeznaczyć dwuletnie kwoty należnego nam funduszu sołeckiego, wsparte pieniędzmi stowarzyszenia uzyskanymi z odpisu 1 proc. naszych podatków. Inicjatywę stowarzyszenia docenił samorząd gminy, przyznając nam kilkudziesięciotysięczną subwencję. W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować wszystkim osobom, które wsparły finansowo nasze stowarzyszenie, przekazując swój procent podatku.

Efekt dowodzi tego, że pieniądze nie zostały zmarnowane. Jeśli zakończy się epidemia, wiosną przyszłego roku zorganizujemy uroczyste otwarcie, połączone z festynem dla mieszkańców – dodaje radny D. Plażuk.

Stroną wykonawczą projektu zajęła się radomska spółka KKK, która zbudowała od podstaw wielowarstwowe boisko, pokryte odpornym na ścieranie i temperaturę tartanem. Boisko o wymiarach 19×32 m będzie mogło być wykorzystywane do gry w piłkę nożną, ręczną i siatkową. Obiekt został już ogrodzony 4-metrowym płotem. Teraz sportową dumę Rakowisk pokryła śnieżna pierzynka, jednak wiosnę zajdą pozytywne zmiany.

Na boisku zamontowane zostaną metalowe bramki, a płyta otrzyma dodatkowe oświetlenie, dzięki któremu można będzie z niej korzystać także w godzinach wieczornych. aby boisko służyło mieszkańcom w różnym wieku, także tym najmłodszym. Porozumienie zawarte z gminą stwarza możliwość wykorzystywania obiektu przez dzieci w wieku przedszkolnym – mówi sołtys i wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Rakowisk Mieczysław Popławski.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama