Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Strona Bialskiej Biblioteki Cyfrowej zyskała nowy wygląd

Urząd Miasta przekazał  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej dotację celową na rozbudowę systemu ułatwiającego korzystanie z jej zasobów cyfrowych. Dotacja ta pozwoliła na stworzenie nowej witryny Bialskiej Biblioteki Cyfrowej, dostosowując ją do współczesnych standardów.

Witryna działa w oparciu o najnowszą wersję systemu dLibra 6. Oferuje ona wiele udogodnień, wśród nich m.in. dynamiczny interfejs użytkownika, automatycznie dopasowujący się do komputerów stacjonarnych, a także do urządzeń mobilnych smartfonów i tabletoów, nowy sposób przedstawiania metadanych obiektów cyfrowych i automatyczny sposób wyświetlania ich treści – bez względu na format pliku, zmieniony i bardziej intuicyjny mechanizm działania wyszukiwarki. Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej jest także zintegrowana z portalem Federacji Bibliotek Cyfrowych.

Bialska Biblioteka Cyfrowa działa od 2009 roku i nieustannie powiększa swoje zbiory. W chwili obecnej liczą one blisko 14 000 obiektów, z których skorzystało już prawie 17 mln użytkowników z całego świata.

Tekst / zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama