Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Woskrzenice Duże: Świąteczne nastroje (galeria)

Przedszkolaki z Woskrzenic Dużych starannie przygotowywały się do świąt Bożego Narodzenia, uważanych za ciepłe i rodzinne. Pierwsza przyjemność spotykała ich 7 grudnia, kiedy przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wspaniałymi prezentami sprawił malcom wyjątkową radość.

Okres między Mikołajkami, a Bożym Narodzeniem okazał się w przedszkolu magicznym i pracowitym. Dzieci miały okazję poznać bliżej świąteczne tradycje. Z pomocą pań wychowawczyń przygotowały niezwykłe przedstawienie. Zabrakło na nim, co prawda widzów z zewnątrz, ale dzieci z zaangażowaniem recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały kolędy i przeżywały magię zbliżających świąt, kiedy wraz z bliskimi będą mogły usiąść wspólnie przy rodzinnym stole.

Po udanym występie przyszedł czas na słodki poczęstunek. Na stole nie zabrakło słodkich upominków dla najmłodszych i prezentów dla rodziców.  Nie lada przeżyciem okazało się przygotowywanie świątecznych pierników. Maluchy z uwagą przyglądały się, jak pani wałkuje na stolnicy ciasto, a potem same wykrywały foremkami fantazyjne kształty, pokrywały je lukrem i posypką, zdobiły cukierkowymi cekinami.

Wielką frajdą było wspólne pieczenie ciastek, kiedy w przedszkolu unosił się wspaniały aromat wprawiający uczestników w niezwykły nastrój. Przygotowane samodzielnie pierniczki smakowały wybornie podczas spotkania z opiekunkami i dyrektor szkoły Anną Maksymiuk. Świąteczna aura to także uczestnictwo w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Zaangażowały się do niej przedszkolaki, pedagodzy i rodzice. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią i zachowaniem wymogów sanitarnych, udało się zorganizować 20 efektownie opakowanych paczek oraz kanapę osobie potrzebującej wsparcia.

12 grudnia wymarzone paczki zostały dostarczone do magazynu zbiórki „Szlachetnej Paczki” w Międzyrzecu Podlaskim. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w rozwijającym wyobraźnię konkursie plastycznym „W świąteczną niezwykłą noc”, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Radość była wielka, kiedy okazało się, że praca 5- letniej Alicji Kaździoł doceniona została pierwszą nagrodą. Gratulujemy.

materiał: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
tekst Istvan Grabowski
zdjęcia: SP w Woskrzenicach Dużych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama