Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Miasto przekaże 15 tys. zł na pomoc dla Szpitala Powiatowego

Samorząd Międzyrzeca Podlaskiego przekaże 15 tys. zł Szpitalowi Powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim na zakup leku stosowanego w leczeniu choroby Covid -19. 24 listopada Rada Miasta zatwierdziła zmiany w budżecie, które umożliwiają finansowe wsparcie placówki.

– W tych trudnych czasach musimy się wspierać. Władze miasta i radni nie pozostali obojętni na prośbę Marka Zawady, dyrektora międzyrzeckiego szpitala z prośbą o sfinansowanie zakupu leku. Tocilizumab stosowany jest już w kilku specjalistycznych ośrodkach naszego województwa. To lek o bardzo dobrych recenzjach i przekazach medycznych, który przełamuje ostrą fazę choroby, ratuje życie – mówi burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot.

20 listopada placówka uzyskała zgodę Komisji Bioetycznej Lubelskiej Izby Lekarskiej na zastosowanie w oddziale leku ratującego życie. Dzięki wsparciu miasta szpital kupi 10 jednostek leku. Międzyrzecki szpital od ponad dwóch miesięcy przyjmuje pacjentów z Covid-19, a od 6 listopada zorganizowano w nim 20-łóżkowy oddział covidowy.

 

Tekst: UM w Międzyrzecu Podlaskim
Zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama