Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska „czarnym punktem” na mapie Polski pod względem zakażeń koronawirusem

Kilkadziesiąt powiatów jest wciąż "czarnymi punktami" na mapie Polski pod względem zakażeń koronawirusem. Informuje Interia. Justyna Mastalerz informuje w materiale o współczynniku infekcji SARS-CoV-2 na 100 tys. mieszkańców który w niektórych powiatach niebezpiecznie zbliża się lub mocno przekracza 70 - granicę, która w skali kraju jeszcze niedawno oznaczałaby wprowadzenie "narodowej kwarantanny". Na trzecim miejscu w Polsce uplasowało się miasto Biała Podlaska.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, podanych w środę (25 listopada), „rekordzista” odnotowuje ponad 130 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Dla porównania, gdyby podobne liczby jak w powiatach z „czarnej listy” utrzymywały się w skali całego kraju przez siedem kolejnych dni, skutkowałoby to – według zapowiedzi rządu z początku listopada – całkowitym lockdownem, czyli „narodową kwarantanną”.

Liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców jest obecnie najwyższa w powiecie świdnickim (woj. lubelskie) i wynosi 133,8. Drugi najwyższy wskaźnik – 126,7 – odnotowuje aktualnie powiat lidzbarski (woj. warmińsko-mazurskie), natomiast trzeci – 118,9 – Biała Podlaska (woj. lubelskie).

 

Które powiaty są najbardziej zagrożone koronawirusem?
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl Linku

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: materiał Interia.pl
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama