Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: Pływak z nielegalnymi papierosami

Zatrzymaniem zakończyła się próba przemytu papierosów „na zielonej granicy” dla obywatela Ukrainy. Mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak pokonując wpław rzekę graniczną Bug, przemycił z terytorium Ukrainy do Polski nielegalne papierosy.

19 listopada br., funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie w pobliżu miejscowości Dubienka na terenie powiatu chełmskiego, mundurowi ujawnili w pobliżu rzeki granicznej Bug, mężczyznę ubranego w specjalistyczny strój do pływania. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna próbował ukryć w pobliskich zaroślach owinięte w folię pudła. Podczas legitymowania, funkcjonariusze SG ustalili, iż jest to obywatel Ukrainy, który nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium Polski. W odnalezionych przy nim pudłach znajdowała się za to kontrabanda, którą mężczyzna przetransportował, przepływając razem z nią przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Obywatel Ukrainy został zatrzymany a ujawnione przy nim przemycone papierosy (2 500 paczek) o wartości ponad 35 tys. zł zabezpieczone.

Mężczyzna po przewiezieniu go na teren Placówki SG, otrzymał ciepłe i suche ubrania. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, zatrzymany cudzoziemiec po zakończonych czynnościach procesowych, został przekazany w dniu 20 listopada br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, służbom granicznym Ukrainy. 

 

Źródło / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama