Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zalesie: Szukacie „Małych-Wielkich Patriotów”? Znajdziecie ich w szkole im. Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej! (film)

Patriotyzm, niepodległość, naród - to trudne pojęcia, stanowiące dla dzieci zupełną abstrakcję. Kształtowanie postaw patriotycznych trzeba budować stopniowo, ponieważ nikt nie rodzi się patriotą. Kształtowanie patriotyzmu jest doniosłym zadaniem dla szkoły, to ona bowiem przygotowuje nowe pokolenie Polaków. Już w grupie najmłodszych dzieci można budzić przywiązanie do ojczyzny oraz swego miasta. Zanim ukształtuje się u dziecka właściwa postawa patriotyczna, postawa wobec Ojczyzny jako całości, musi wyrobić się przede wszystkim przywiązanie do szczegółowych pojęć: symboli narodowych, obyczajów, obrzędów, piękna przyrody ojczystej, szacunku do rodziny, bo w tym wieku Ojczyznę dla dziecka stanowi dom rodzinny.

Nasi MALI-WIELCY PATRIOCI zaśpiewali hymn państwowy <<<<>>>> Link

Piękną lekcję z patriotyzmu i miłości do Ojczyzny zaprezentowali przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” oraz „Niepodległa do hymnu”. W pięknej scenerii, ubrani w biało-czerwone stroje, nasi MALI-WIELCY PATRIOCI zaśpiewali hymn państwowy, dając piękny przykład patriotyzmu. Jesteśmy z nich bardzo DUMNI!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej, patriotyzm przejawiają nie tylko podczas świąt patriotycznych, ale także w codziennych czynnościach, dzięki którym dbają o wspólne dobro naszej Ojczyzny.

materiał: Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej
tekst i zdjęcia: Wioleta Prokopiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama