Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Łosice: E-Naukobus w Starej Kornicy (galeria)

Właśnie wystartowały zajęcia online prowadzone w ramach Programu Nauka dla Ciebie! To kolejna forma kontaktu z uczniami pozwalająca na przekazywanie im naukowej pasji. W ten sposób pragniemy także umożliwić dzieciom samodzielne odkrywanie nauki bez wychodzenia z domu. Zajęcia odbywają się przez internet i są prowadzone na żywo przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik. Twoja szkoła również może zaprosić naukowców do siebie! Jak to zrobić?

Ilu siłaczy rozdzieli dwie małe półkule? 6 października uczniowie z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych im. Odzyskania Niepodległości w Starej Kornicy (powiat łosicki) otrzymali szansę odpowiedzi na to pytanie. Uczniowie bowiem mieli okazję samodzielnie eksperymentować z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy i młodzież spotkają się w sieci. E-Naukobus to prowadzone na żywo zajęcia online. Każdy może zostać naukowcem!

e-NDC, czyli Nauka dla Ciebie online
Program Nauka dla Ciebie to wspólny program Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zajęcia e-NDC, podobnie, jak inne części Programu (np. wyjazdy Naukobusu i Planetobusu ), skierowane są do szkół podstawowych w małych miejscowościach na terenie całej Polski. Doświadczeni edukatorzy Centrum Nauki Kopernik inspirują uczniów do doświadczania, rozumienia świata i odpowiedzialnego działania na rzecz społeczności.

Zobacz na czym polegają zajęcia online!

e-Naukobus i e-Planetobus bez wychodzenia z domu
Internetowe zajęcia dostępne są w dwóch wersjach:
· e-Naukobus to zajęcia w formie interaktywnego pokazu naukowego, podczas którego uczniowie poznają tajniki różnych dziedzin nauki. Edukatorzy przy pomocy eksponatów z wystawy Eksperymentuj! prezentują dzieciom różnorodne zagadnienia naukowe i razem z nimi wykonują ciekawe eksperymenty. Wspólne warsztaty tworzą przestrzeń zarówno do samodzielnej pracy, jak i do zadawania pytań.
· e-Planetobus to pokaz planetaryjny transmitowany na żywo . W trakcie pokazu prezenterzy zabierają młodzież w podróż po kosmosie, opowiadając jej m.in. o ciałach niebieskich i gwiazdozbiorach, jakie można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Zajęcia mają formę interaktywnych warsztatów. Po pokazie uczniowie mogą porozmawiać z edukatorami na temat astronomii i zadać nurtujące ich pytania.
Jak to działa i jak wziąć udział?

Aby zgłosić placówkę do Programu i wziąć udział w bezpłatnych zajęciach online, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Po zakwalifikowaniu koordynator wirtualnej wizyty skontaktuje się z organizatorem (szkołą) w celu przekazania instrukcji i odpowiedzi na ewentualne pytania. Placówka, która zostanie zakwalifikowana, otrzyma dostęp do jednodniowej serii zajęć.

Zajęcia nie wymagają dodatkowego przygotowania merytorycznego ze strony nauczyciela. W całości prowadzone są przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

materiał: Radio Biper Łosice
tekst: Anna Dąbrowska Centrum Nauki Kopernik / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Anna Dąbrowska Centrum Nauki Kopernik
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:
Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama