Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Żłobek Rabarbar otwarty! (film) (galeria)

Dwójka harcerzy. Drużynowi. Małżeństwo. Magdalena i Jakub Chwesiukowie. Młodzi i z pomysłami. 9 października zaprosili na otwarcie swojego nowego projektu. Przy ulicy Brzeskiej, w śródmieściu Białej Podlaskiej, tuż obok kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny i gmachu Starostwa Bialskiego zainaugurowali działalność nowego żłobka. - Jesteśmy pierwszą placówką w mieście prowadzoną metodą Marii Montessori. Dziś prezentujemy nasze wnętrza oraz Ogrody Zabaw. - mówiła podczas otwarcia Magdalena Chwesiuk, dyrektor merytoryczny Żłobka Rabarbar.

 

O przyszłość nowej placówki przeznaczonej dla najmłodszych spokojny jest zarówno ks. dziekan Marian Daniluk, prezydent Michał Litwiniuk jak i dyrektor delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty Małgorzata Kiec. Wymienione osoby były obecne wśród wielu gości podczas otwarcia placówki.

W zastępstwie dyrektor Katarzyny Tokarczuk z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Ilona Błaszczuk, kierownik Oddziału Wdrażania Projektów w Obszarze Edukacji również nie szczędziła słów uznania i wytrwałości. Zadowolona była z tego co zobaczyła w Żłobku Rabarbar w Białej Podlaskiej.

Ksiądz Daniluk oprócz poświęcenia pomieszczeń i całości obiektu przypomniał pokrótce historię budynku przy Brzeskiej 37 w którym znajduje się żłobek. Obiekt wybudowany został tuż przed drugą wojną światową w w swojej historii pełnił już wiele różnych funkcji zawsze jednak z myślą o parafianach, to obiekt należący do zasobów Parafii przy Brzeskiej. Szczegóły już w najbliższym czasie w materiale filmowym!

Słów uznania i podziękowania nie krył też prezydent Michał Litwiniuk. – Nadal w Białej Podlaskiej istnieje nisza związana z usługami dla rodziców z ich najmłodszymi dziećmi. To nisza która pozwala na zaistnieje właśnie tego typu przedsięwzięć. Tym bardziej, że w dobie pandemii koronawirusa i obostrzeń które nas wszystkich dotykają mierzymy się jako Miasto także z kwarantannami i zamykaniem prewencyjnym placówek dla najmłodszych. Miejsc w żłobkach nigdy za wiele. Gratuluję pomysłodawcom i wykonawcom świetnie przeprowadzonego projektu i widocznych już rezultatów. – mówił prezydent.

A rezultaty są takie, że w obiekcie przy Brzeskiej 37 przeprowadzono gruntowny remont i przebudowę. Powstały dwie sale pobytu dziennego przeznaczone dla najmłodszych. Już ze Żłobka Rabarbar korzysta trzydzieścioro dzieci, miejsc docelowo jest około pięćdziesięciu. Jak jednak wspomina dyrektor Magdalena Chwesiuk, lista rezerwowa jest już przepełniona. W żłobku zatrudnionych zostało kilkanaście osób. W tym opiekunki po specjalnym szkoleniu w Ośrodku Marii Montessori w Warszawie. Żłobek Rabarbar ma też własną kuchnię i zdrowe, pełnowartościowe menu proponowane dzieciom. Również szeroki wachlarz zajęć dodatkowych proponowany jest w Rabarbarze. To co wzbudza szczególny podziw to należące do Żłobka Rabarbar tereny na wolnym powietrzu. Jest plac zabaw ale i specjalnie zorganizowany i wyposażony w niespotykany na co dzień sprzęt Ogród Zabaw.

Żłobek Rabarbar w Białej Podlaskiej powstał dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa nr 9. Rynek Pracy, podprogram Godzenie Życia Zawodowego i Prywatnego. Tytuł projektu to „Żłobek Rabarbar 2+”. Beneficjentem realizującym projekt jest Barbara Chwesiuk – Bialcon. Wartość projektu to 3 mln 298 tys 450 zł, w tym dofinansowanie: 2 mln 799 tys 242 zł. Celem projektu jest zwiększenie dostępności do opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie żłobków.

Niebawem w materiale filmowym pokażemy Żłobek Rabarbar i jego otwarcie w materiale reportażowym!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama