Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

OZE w Gminie Sosnówka

Projekt OZE w gminie Sosnówka znalazł się w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy. Właśnie opublikowano sprawozdanie za I półrocze 2020 r. dotyczące realizacji projektów zapisanych w WPF. Projekt OZE w gminie Sosnówka złożono w odpowiedzi na konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, oś priorytetowa 4 Energia przyjazna środowisku, Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE w ramach RPOWL na lata 2014-2020. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 55% kosztów kwalifikowanych. Została podpisana umowa 22 maja 2020r została z Urzędem Marszałkowskim podpisana umowa na instalację odnawialnych źródeł energii. Obecnie gmina jest na etapie przygotowywania umów, które będzie zawierała z mieszkańcami. Realizacja projektu zostanie rozpoczęta jeszcze w tym roku.

W przedsięwzięciu w zadaniu ,,OZE dla gminy Sosnówka /piece, fotowoltaika, solary/ po podpisaniu umowy i zweryfikowaniu wydatków dokonano zmniejszenia limitu wydatków w roku 2021 o kwotę 143 tys 152 zł, zmienił się również limit zobowiązań na kwotę 1 mln 755 tys 53 zł 40 groszy (podpisano umowę na Opracowanie studium wykonalności dla projektu pn ,,OZE w gminie Sosnówka”- 18 tys 450 zł).

Budżet Gminy Sosnówka
Po wprowadzeniu korekt plan dochodów budżetu na 2020 r. wynosi obecnie 11 mln 221 tys 27 zł 25 groszy, niestety jest to jeden z najmniejszych budżetów na terenie Powiatu Bialskiego i całego województwa. Samorząd Gminy Sosnówka poszukuje wszelkich możliwych zewnętrznych źródeł finansowania aby móc realizować kolejne projekty rozwojowe na swoim terenie. Projekt OZE jest tego typu przedsięwzięciem. Budżet Gminy w I półroczu 2020 r. zrealizowano na kwotę 5 mln 938 tys 851 zł 31 groszy, co stanowi 53,63 %, to dobry prognostyk na drugą połowę roku, gdyby utrzymały się już założone wskaźniki zaplanowany budżet mógłby urosnąć o ponadplanową kwotę ok. 800 tys zł.

 

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Gmina Sosnówka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama