Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koronawirus: Coraz trudniejsza sytuacja w szpitalach na terenie województwa

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wydał kolejne rozporządzenia szpitalom z terenu województwa. Pandemia COVID-19 przyśpiesza. Od soboty 10 października szpitale rozpoczną przewożenie pacjentów niezarażonych a wymagających dalszego leczenia do placówek nie stanowiących pierwszego frontu walki z koronawirusem. Wstrzymane zostają przyjęcia planowe w oddziałach niezabiegowych. Nadal maksymalnie zwiększana jest ilość łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Dzisiaj publikowane dane mówią o 304 nowych przypadkach z pozytywnym testem na koronawirusa stwierdzonych na terenie województwa, zmarły kolejne 4 osoby (w wieku od 50 do 91 lat). Do dnia 11 października 2020 roku potwierdzono łącznie 4458 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 2502 ozdrowieńców i zarejestrowano 74 zgony. Aktualnie 287 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 13463 poddanych kwarantannie i 471 objętych nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja robi się nieciekawa a według prognoz to nadal dopiero początek, dziś opublikowano wyliczenia matematyczne które mówią, że rzeczywista liczba przypadków zarażenia się koronawirusem w Polsce może sięgnąć 80 do 200 tys. przypadków dziennie.

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wydał w sobotę (10 października) kolejne rozporządzenia.
Na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz w celu umożliwienia zwiększenia ilości łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach II poziomu wydane zostało polecenie przejęcia ze szpitali II poziomu pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2, których dalsze przebywanie w tych szpitalach nie jest możliwe, a u których ze względów medycznych nie można przerwać leczenia szpitalnego.

Z dniem 10 października, Wojewoda polecił:
– wstrzymać przyjęcia planowe w oddziałach nie zabiegowych;
– zwiększyć maksymalnie liczbę łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 z wykorzystaniem potencjału oddziałów niezabiegowych;
– niezwłocznie poinformować Wojewodę Lubelskiego i Dyrektora Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o liczbie i terminie uruchomienia łóżek, o których mowa powyżej.

 

materiał: Urząd Wojewódzki w Lublinie
tekst: Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama