Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Parczew: „Sprzątanie świata” i konkurs

Termin wydarzenia: 8 października 2020
, godz. 10:00
W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” w czwartek 8 października 2020 r. niepełnosprawni podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zadbają o piękno zarośniętych ścieżek przyrodniczych w Makoszce (woj. lubelskie). Do uczestników tej jednostki skierowany jest też konkurs plastyczny!

Akcja rozpocznie się o godz. 10:00 spotkaniem z leśniczym Nadleśnictwa Parczew w Makoszce. Następnie wszyscy udadzą się na ścieżkę przyrodniczą.

W tym roku akcja nie będzie polegała na zbieraniu śmieci pozostawionych w sezonie przez turystów, ale uczestnicy WTZ otrzymają zadanie opielenia zarośniętych ścieżek – mówi Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie.

Na koniec, ok. godz. 13.00, zaplanowane jest ognisko. W akcję zaangażowanych jest 6 podopiecznych oraz 3 opiekunów. Pozostali uczestnicy Warsztatu będą porządkować teren wokół budynku placówki. Aby przybliżyć sylwetkę św. Franciszka – patrona ekologii, placówka zorganizowała konkurs plastyczny dla uczestników Warsztatu – szczegóły na załączonym plakacie i w regulaminie konkursu na stronie www.siedlce.caritas.pl.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama