Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Jarmark Michałowy już w piątek

Obchody Dni Patrona Białej Podlaskiej św. Michała Archanioła wiążą się z tradycyjnym Jarmarkiem Michałowym, organizowanym na Placu Wolności. W tym roku  ze wzglądu na pandemię koronawirusa i konieczność zachowania zasad sanitarnych stoiska będą ustawione rzadziej, co wiążę się też z ilością wystawców.

Będzie ich równo 40, ale Jak zapewnia Małgorzata Rafał z Centrum Informacji Turystycznej, nabywcy mogą liczyć na bardzo urozmaicony asortyment wyrobów. Przyjadą twórcy ludowi, rzemieślnicy, rękodzielnicy, a nawet sprzedawca różnych rodzajów kawy z Warszawy. Nie zabraknie malarstwa, rzeźby, koronek, wyrobów z wikliny, ciast i oryginalnych wypieków. Obok oferty handlowej znajdzie się artystyczna. Na scenie prezentować się będą: Zdzisław Marczuk z Zakalinek wraz z wnuczką na skrzypcach, Oliwia Spychel na skrzypcach, Andrzej Charytoniuk na akordeonie oraz zespoły śpiewacze: Jutrzenka ze Sławacinka Starego, Korniczanie ze Starej Kornicy, Barwinek ze Styrzyńca i Kalina z Perkowic.

Jarmark otworzy prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, który przedstawi wyniki konkursu obywatelskiego. Zapowiada się 6 kolorowych godzin ze sztuką ludową.

tekst / zdjęcia: Istvan Grabowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama