Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rekonstrukcja bitwy z 1920 roku (galeria)

- Wojsko w Terespolu, Terespol z wojskiem! - mówił burmistrz Jacek Danieluk na błoniach Konowicy podczas rekonstrukcji potyczki wojny Bolszewicko - Polskiej z 1920 roku. Pokaz był sukcesem Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu który otrzymał dofinansowanie (40 tys. zł.) ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej - #Wiktoria 1920" na realizację projektu ,,Kontrofensywa nad Bugiem 1920 r. - Bitwa pod Terespolem"! Dzięki temu, właśnie wczoraj, 12 września w Terespolu można było obejrzeć rekonstrukcję bitwy nad Bugiem z 1920 roku!

W sobotę 12 września Terespol zaprosił na teren łąk przy ulicy Sportowej (za stadionem) na rekonstrukcję bitwy, która rozegrała się na linii rzeki Bug podczas kontrofensywy wojsk polskich tuż po Bitwie Warszawskiej z 1920 r. W rekonstrukcji udział wzięli mieszkańcy miasta jako wolontariusze. Rekonstrukcję przygotowało Towarzystwo Historyczne ROK 1920 wraz z grupami rekonstrukcyjnymi z Warszawy i Lublina. Niebawem film – reportaż z wydarzenia.

Tymczasem dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z wojskiem i historią do Terespola. Czekają nas bowiem uroczystości związane z postacią gen. Franciszka Krajowskiego (zaproszenie <<==>> LINK  )

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama