Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowiedzą za oszustwa „na przewałkę”

Bialscy policjanci zatrzymali sprawców oszustwa metodą na "przewałkę”. Do zdarzeń doszło na początku lipca na terenie powiatu. Sprawcy rozmieniając pieniądze wprowadzili w błąd pracowników sklepu. Wczoraj zarzuty usłyszeli dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 45-60 lat. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lipca do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca dokonał oszustwa na jego szkodę. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej w należącym do niego sklepie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł do budynku prosząc ekspedientkę o rozmienienie 200 złotych, na dwa banknoty 100 złotowe. Kiedy otrzymał pieniądze oświadczył, że brakuje mu 90 zł. Twierdził, że kobieta wydała mu banknoty, jednak jeden z nich był o nominale 10 zł.

Ekspedientka uwierzyła w zapewnienia sprawcy przekazując brakujące jego zdaniem 90 zł. Dopiero po zakończeniu zmiany stwierdziła, że w kasie brakuje jej dokładnie takiej kwoty. Powiązała to ze zdarzeniem, do którego doszło godzinę wcześniej. Potwierdził to również zapis sklepowego monitoringu. Takie samo zgłoszenie otrzymali również policjanci międzyrzeckiego komisariatu.

Intensywna praca funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy oraz kryminalnych z Międzyrzeca Podlaskiego pozwoliła na ustalenie personaliów mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego czynu. W działaniach wspierali ich też policjanci z zamojskiej komendy.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 45 – 60-lat. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatorów cudzego mienia”. Tego dnia doszło do popełnienia takiego samego oszustwa w innym ze sklepów na terenie powiatu. Sposób działania sprawców był taki sam. Te przestępstwa nie były wcześniej zgłoszone organom ścigania.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 4 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Z ustaleń policjantów wynika, że nielegalnym procederem mogą być pokrzywdzone kolejne osoby. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama