Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Autostrada A2. 2024 rok do Białej Podlaskiej. 2026 rok do granicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zasileniu branży budowlanej kwotą 1,6 mld zł. - Pandemia nie wstrzymała planów inwestycyjnych, a jeszcze do końca tego roku GDDKiA planuje podpisać dziewięć kontraktów na realizację 114 km nowych dróg o wartości 4,8 mld zł. - mówi Minister Andrzej Adamczyk. Jak wygląda na tym tle budowa A2 do wschodniej granicy?

Autostrada A2 to niezmiernie ważna droga czytamy w komunikacie GDDKiA. W 2024 roku dotrzeć nią mamy z Warszawy do Białej Podlaskiej. W latach 2025-2026 do granicy z Białorusią.
Tam gotowe już połączenia drogowe stworzą bardzo wydajny system komunikacyjny w transporcie samochodowym – mówi Andrzej Adamczyk.

W połowie sierpnia został oddany do użytku 15-kilometrowy odcinek autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W marcu GDDKiA zawarła kontrakt na zaprojektowanie i budowę 12 km odcinka między węzłami Kałuszyn i Groszki, który ma być gotowy jesienią 2023 roku. Trwają przygotowania do realizacji kolejnych etapów autostrady A2 od Siedlec do granicy z Białorusią o łącznej długości 95,5 km. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze tej jesieni, a budowa tych odcinków jest planowana na lata 2022-2025.

 

materiał: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

  1. Zastanawia mnie cel przedruków takich informacji. Wszyscy wiedzą że jest to nie realne ale przedrukować dla reklamy można. Przypomniał bym że mamy końcówkę 2020 czyli zostały 3 lata, przetargów nie ma, o projekcie i wykonaniu nawet nie wspomnę. Oczywiście po przykładzie POW należało by dodać planowane opóźnienie końca robot susza lub powódź się znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama