Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Pierwszy dzwonek szkolny w Zespole Szkół przy Sidorskiej (galeria)

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, członkowie "Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła bez Barier", reprezentacja Rady Rodziców, rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oraz oczywiście najważniejsze tego dnia osoby - dzieci - rozpoczęli uroczyście nowy rok szkolny w Zespole Szkół z oddziałami integracyjnymi przy ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Wszystkich powitała, życzyła spokojnej nauki i domowej atmosfery nie zapominając o zdrowiu, i szkołę przedstawiła dyrektor zespołu - Violetta Chmielewska.

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół z oddziałami integracyjnymi rozpoczyna pracę 114 nauczycieli, oraz 35 pracowników administracji. 942 uczniów rozpoczną naukę w 44 oddziałach. 24 oddziały ogólnodostępne, 16 oddziałów integracyjnych, 4 oddziały sportowe, 2 oddziały przedszkolne. Zespół Szkół to Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałami integracyjnymi oraz Przedszkole Samorządowe nr 7.

Nowym nauczycielem w szkole jest od września ksiądz Paweł Kobiałka – nauczyciel religii. W czerwcu kolejny stopień awansu zawodowego uzyskał nauczyciel wychowania fizycznego – Tomasz Jakubiec.

Nowi ale i powracający po wakacjach uczniowie do kolejnych, wyższych klas wpatrzeni będą w patrona szkoły – Jana Kochanowskiego i jego słowa:
„Nauka skarbem drogim, tak bogatym jak ubogim i bogactwa często giną lecz nauki nie przeminą.”

Życzę Wam drodzy uczniowie aby każdy dzień w szkole przynosił radość i satysfakcję. Nauczycielom życzę cierpliwości, wytrwałości i sukcesów. Rodzicom życzę aby czerpali satysfakcję z sukcesów swoich dzieci. Nam, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi oświaty życzę aby ten rok przebiegał w dobrej współpracy, wzajemnej życzliwości i przede wszystkim w zdrowiu. Dobrego Nowego Roku Szkolnego! – mówiła dyrektor szkoły Violetta Chmielewska.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama