Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Miała być kafejka internetowa był hazard

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz pieniądze w lokalu, który działał w Białej Podlaskiej jako „kafejka internetowa”. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy w rzeczywistości prowadzone były gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Wczoraj policjanci z bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że lokal, który działał jako „kafejka internetowa” prowadzi gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. Podczas wykonywanych czynności, mundurowi potwierdzili w jaki sposób dochodzi do „nielegalnego procederu”, zabezpieczyli komputery, telefon oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

Podkreślić należy bardzo dobrą współpracę obydwu służb. Wspólne działania funkcjonariuszy Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej w znaczący sposób podnoszą efektywność prowadzonych kontroli i przyczyniają się do eliminowania nielegalnych punktów urządzania gier hazardowych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama