Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: 76-latka wpadła z akcyzą i próbowała przekupić policjantów

Za wyrabianie i sprzedaż napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 76-letnia mieszkanka Terespola. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli „nielegalny” alkohol oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kobieta odpowiadać będzie też za wręczenie funkcjonariuszom korzyści majątkowej. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci komisariatu w Terespolu ustalili, że 76- letnia mieszkanka miasta może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe niewiadomego pochodzenia. Ustalili również „klienta”, który zakupił nielegalny alkohol. Wczoraj policjanci weszli na teren posesji zajmowanej przez kobietę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli rozrobiony już alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie prowadzonych działań 76-latka, chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowiła wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowiadała będzie również za wykroczenie skarbowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1600 zł.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama