Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ostrzeżenie meteorologiczne: Burze z gradem w regionie

IMGW-PIB  prognozuje dziś (20 lipca) wystąpienie na obszarze powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej  burz z opadami deszczu od20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.Prawdopodobieństwo prognozy wynosi 80%. Zalecamy zachować szczególną ostrożność, nie chować się pod drzewami i nie zostawiać w ich pobliżu samochodów. 

Sytuacja meteorolgoczna: Obserwuje się burze, przemieszczające się na północny wschód i wschód. Towarzyszą im opady deszczu o natężeniu do 10 mm/10 minut. Sumy godzinowe opadów wynoszą 25 mm, lokalnie możliwe 40 mm. Nie zanotowano silniejszych porywów wiatru. W najbliższych godzinach burze będą się dalej rozwijać i zjawiska im towarzyszące mogą się nasilać, możliwe porywy wiatru do 80 km/h.

Dotyczy powiatów: lubartowski, parczewski, puławski, przysuski, szydłowiecki, zwoleński, bialski, łukowski, radzyński, Biała Podlaska, włodawski, białobrzeski, kozienicki, lipski, rycki, garwoliński, radomski, Radom

Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

źródło: IMGW-PIB
zdjęcie: pixabay.com

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama