Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Już są! Do bialskiego szpitala dotarły trzy nowoczesne respiratory! (film)

Dziś, 2 lipca 2020 roku, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej miało miejsce przekazanie trzech, zakupionych za środku z budżetu Miasta Biała Podlaska respiratorów. Specjalne podziękowania zarówno przyjmujący dar - dyrektor Adam Chodziński - jak i przekazujący sprzęt - prezydent Michał Litwiniuk skierowali pod adresem Rady Miasta Biała Podlaska. To pozytywny wynik głosowania radnych nad uchwałą zaproponowaną przez prezydenta a dotyczącą przekazania miejskich pieniędzy na walkę z COVID-19 spowodował dzisiejsze wydarzenie.

Doczekaliśmy tego bardzo dla nas szczęśliwego momentu, jednego z wielu, których w ostatnich czasach świadkiem były mury bialskiego szpitala. Przekazanie sprzętu dla naszego szpitala przez miasto Biała Podlaska. Są to trzy respiratory. Respiratory śmiem tak twierdzić najwyższej klasy. Byliśmy w stałym kontakcie z panem Prezydentem w momencie zapytania ofertowego i samej decyzji kupna urządzeń. Prezydent dopytywał o to jaki sprzęt będzie najlepszy. Zaproponowaliśmy trzy rozwiązania, trzy najlepsze rozwiązania na świecie i to jest jedno z tych trzech rozwiązań które zostało przez nas zaproponowane. – mówił Adam Chodziński dyrektor WSSz w Białej Podlaskiej.

Podczas przekazania respiratorów oficjalnie na ręce prezydenta Litwiniuka, dyrektor Chodziński złożył dwa podziękowania. Jedno od marszałka województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego a drugie to osobiste podziękowanie dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej a przede wszystkim jako osoby która ma się zajmować mieszkańcami miasta i powiatu. Podziękowania skierowane zostały również pod adresem radnych miejskich.

Rzeczywiście jedną z pierwszych decyzji w momencie gdy dowiedzieliśmy się o rozszerzaniu się koronawirusa w Polsce było przesunięcie Zarządzeniem Prezydenta kwoty 400 tys. zł na zarządzanie kryzysowe. Po konsultacji z panem Dyrektorem i ze środowiskiem bialskich lekarzy uznaliśmy, że jedną z istotnych potrzeb na wypadek gdyby pandemia przybrała niepokojące, wymagające intensywnej hospitalizacji dużych grup osób rozmiary, dobrym wsparciem w takim momencie ze strony naszego miejskiego samorządu będzie zakupienie do bialskiego szpitala właśnie trzech respiratorów. – mówił prezydent Michał Litwiniuk.

Mimo, że gospodarzem w szpitalach jest samorząd marszałkowski to jednak – jak pokazuje niniejszy przykład – mieszkańcy miasta bardzo doceniając posiadanie na swoim terenie instytucji świadczącej usługi medyczne – czują się współodpowiedzialni w tym zakresie i skutecznie współpracują w celu wzmocnienia siły reagowania i zabezpieczenia szpitala w sprzęt ratujący życie.

Dziękuję Radzie Miasta. To w końcu we współpracy z radnymi kształtujemy nasz budżet i dzięki temu zaistniała możliwość zaoferowania mieszkańcom Białej Podlaskiej poprzez zakup respiratorów wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa. Szpital w Białej Podlaskiej świadczy swoje usługi na rzecz szerokiej rzeszy mieszkańców także powiatu a nawet i mieszkańców z odleglejszych terenów. Z budżetu miasta przeznaczyliśmy na zakup respiratorów kwotę 240 tysięcy złotych. Dokładnie taką cenę za trzy urządzenia zaproponował wyłoniony w przetargu wykonawca zlecenia. – dodaje prezydent Litwiniuk.

Respiratory zostaną w bialskim szpitalu. Nawet jeżeli sytuacja pandemiczna w Polsce nie przybierze istotnie niepokojących rozmiarów i nie będzie konieczności wykorzystywania w celu ratowania życia chorym na COVID-19 wszystkich posiadanych przez szpital respiratorów to wciąż pozostają one sprzętem który na co dzień będzie ratować życie i zdrowie mieszkańców Białej Podlaskiej i wszystkich innych pacjentów bialskiego szpitala.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film i zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama