Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Województwo: Podróbki ujawnione na giełdzie w Mokrem

- Prawie 5 tys. sztuk podrobionej odzieży zabezpieczyli podczas wspólnych działań funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i zamojskiej Policji. - Trzej obywatele Bułgarii zostali zatrzymani.

21 czerwca 2020 r. funkcjonariusze celno-skarbowi z Czwartego Referatu Realizacji w Zamościu wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Zamościu prowadzili wspólne działania na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre. Kontrola wymierzona była w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Wynikiem tych działań było ujawnienie blisko 5 tys. sztuk odzieży z podrobionymi znakami znanych, światowych marek, w tym m.in. koszulek, bluz sportowych, spodni, krótkich spodenek, legginsów, skarpetek i męskiej bielizny.

Podróbki oferowało do sprzedaży na swoich stoiskach trzech obywateli Bułgarii.

Mężczyźni, w wieku 34, 27 i 25 lat, zostali zatrzymani. Wraz z zabezpieczonym towarem zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać.

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama