Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Mural w Janowie Podlaskim! Konie profesora Maciąga!

Ruszyła realizacja projektu wykonania muralu przedstawiającego obraz profesora Ludwika Maciąga na ścianie budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim. Jako pierwsi publikujemy wizualizację obrazu. Rozpoczęła się wielka praca malarska. Artyści odważnie założyli, że ukończą prace jeszcze w tym tygodniu. Czeka więc nas uroczystość odsłonięcia muralu. Ale i to nie koniec niespodzianek jakie planowane są w Janowie w związku ze stuleciem urodzin Profesora. O tych kolejnych niespodziankach już w najbliższym materiale!

W ramach obchodów 100-lecia urodzin Profesora zapadła decyzja by powstał mural na podstawie obrazu Maciąga o tematyce końskiej z serii tzw. „Janowskich” na bardzo reprezentatywnej ścianie Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim. Decyzja została podjęta przez Leszka Chwedczuka wójta Janowa Podlaskiego i Renatę Kaczmarek dyrektora janowskiej kultury. Mural wykonują studenci z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: Łukasz Jankowicz, Piotr Kolasiński, Mateusz Rokicki pod kierownictwem profesora Sylwestra Piędziejewskiego prowadzącego Pracownię Malarstwa Ściennego na Uczelni.

Dodajmy, że działania związane ze stworzeniem muralu na głównej ścianie GOK w Janowie Podlaskim, szczytowej ścianie od ulicy 1 Maja związane są uzyskaniem specjalnego zezwolenia ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Budynek znajduje się bowiem w obszarze wpisanym do rejestru zabytków.

materiał: Radio Biper Janów Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
grafika: opracowanie projektowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Znakomity sposób na promocję miasta i stadniny. Jedna uwaga – słup ogłoszeniowy chyba powinien stanąć w innym miejscu, ponieważ moim zdaniem, zdecydowania zakłóca pole widzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama