Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Stalowa konstrukcja Małpiego Gaju gotowa! (galeria)

Cześć edukacyjna, spacerowa, rekreacyjna. Małpi Gaj - zielone enklawa przy ulicy Zamkowej przy Krznie stanie się miejscem szczególnym na rodzinne i szkolne spacery. Gotowa jest już stalowa konstrukcja podniebnej trasy spacerowej. Tu będziemy mogli w formie wycieczki pospacerować wśród koron drzew obserwując przyrodę. W najbliższych dniach rozpocznie się montaż balustrad i podłoża drewnianego po którym będziemy spacerować.

Ścieżka rowerowa Dolina Krzny to wielokilometrowa trasa biegnąca od Porosiuk po bialską Białkę. Na trasie, projektanci przewidzieli kilka miejsc, w których warto się zatrzymać na dłużej. Jednym z nich będzie właśnie powstająca ścieżka rowerowa w Małpim Gaju przy ulicy Zamkowej. Tu właśnie zaplanowano serce całego przedsięwzięcia. Będzie to raj zarówno dla rowerzystów ale i osób spacerujących. Już nie mówiąc i o tym, że z przyjemnością będą tu spędzać czas całe rodziny a i nie rzadko widoczne będą wycieczki klas szkolnych z bliska mogących obserwować piękno nadrzecznej przyrody mimo, że w ścisłym centrum miasta.

Zakończono etap wykonywania konstrukcji stalowych ścieżki edukacyjno-rekreacyjnej w Małpim Gaju. Prace wykonuje specjalista w branży konstrukcji stalowych bialska firma Dombud. Do 25 maja pojawią się balustrady i podłoże z impregnowanego i specjalnie zabezpieczonego drewna. Drewniane płyty umocowane zostaną pomiędzy metalowymi stelażami, fragmentami nawet na wysokości ponad 11 metrów! Ale i to nie będzie wszystko. Kolejne emocje spacerujących wzbudzać będzie metalowa siatka, rozpostarta pomiędzy wysokimi filarami konstrukcji umożliwi nam podróż nad ziemią z wrażeniami o jakie trudno na co dzień.

Trwa budowa sieci energetycznej, wyprowadzane zostają kable zasilające lampy oświetleniowe jakie zostaną wokół ścieżki zamontowane. Całość terenu uzyska oświetlenie, monitoring, zamontowane zostaną też już zamówione specjalne tablice informacyjno-edukacyjne. Specjalne m.in. i dla tego, że bez problemu będą mogły je odczytać także osoby niewidzące – uzupełnione zostaną pismem punktowym Braile’a. Ale i to nie wszystko. Zamówione już zostały elementy zabawowe, rekreacyjne i mała architektura. Nie zapomniano też o nowych nasadzeniach, to już jednak jeden z ostatnich etapów realizacji Małpiego Gaju i na te prace jeszcze trochę poczekamy.

Całość, zgodnie z umową z Miastem Biała Podlaska powinno zostać oddane zamawiającemu – mieszkańcom miasta – pod koniec lipca 2020.

Warto uzupełnić ten tekst informacją, że Dombud to podwykonawca zadania które w całości realizacji wzięło na siebie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Białej Podlaskiej. To PRD Grupy Horeglad buduje całość Rowerowej Doliny Krzny – ścieżki rowerowe.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama