Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

To będzie niezwykłe miejsce na mapie miasta ale i całego kraju! (galeria)

Ścieżka rowerowa Dolina Krzny to wielokilometrowa trasa biegnąca od Porosiuk po bialską Białkę. Na trasie, projektanci przewidzieli kilka miejsc, w których warto się zatrzymać na dłużej. Jednym z nich będzie właśnie powstająca ścieżka rowerowa w Małpim Gaju przy ulicy Zamkowej. Tu właśnie zaplanowano serce całego przedsięwzięcia. Będzie to raj zarówno dla rowerzystów ale i osób spacerujących. Już nie mówiąc i o tym, że z przyjemnością będą tu spędzać czas całe rodziny a i nie rzadko widoczne będą wycieczki klas szkolnych z bliska mogących obserwować piękno nadrzecznej przyrody mimo, że w ścisłym centrum miasta.

Trwa etap wykonywania konstrukcji stalowych ścieżki edukacyjno-rekreacyjnej w Małpim Gaju. Prace wykonuje specjalista w branży konstrukcji stalowych bialska firma Dombud. Wiceprezes, Antonii Kuszneruk zapowiada, że prace wysokościowe zakończą się do 25 maja.

Już w tym tygodniu na plac budowy przyjadą specjalnie przez nas zamówione drewniane balustrady i podłogi ścieżki budowanej na stalowych filarach. Rozpocznie się montaż balustrad i podłogi. Modrzewiowe drewno, specjalnie impregnowane środkami grzybobójczymi i pleśniobójczymi. Tak aby mogło spełniać swoją rolę przez najbliższe kilka czy kilkanaście lat. Ścieżka wysokościowa będzie bezpieczna i trwała. – mówi Antonii Kuszneruk z Dombudu.

Firma nie musi się martwić o terminowość wykonania prac. Łagodna zima i spokojna wiosna pozwala na sukcesywne kolejne prace. Całość, zgodnie z umową z Miastem Biała Podlaska powinno zostać oddane zamawiającemu – mieszkańcom miasta – pod koniec lipca 2020.

Konstrukcja stalowa pomyślana została tak, aby zabezpieczyć podróż wśród drzew bialskiego Małpiego Gaju w komfortowych i bezpiecznych warunkach. A to ważne gdyż najwyższy punkt widokowy umiejscowiony został na wysokości 11 i pół metra nad poziomem gruntu. Pomiędzy filarami znajdzie się też miejsce na umieszczenie specjalnej metalowej siatki o wymiarach 6 i pół na 6 i pół metra. Odważni i nie bojący się wrażeń będą mogli na nią wejść. Rozpostarta zostanie nad ziemią. A widok z niej powinien sprawić nie jednemu frajdę. Rzecz nie jest codzienna a świadczy o tym i to, że wykonania siatki nie podjęła się żadna z firm krajowych a powstaje ona w Niemczech.

Całość terenu uzyska oświetlenie, monitoring, zamontowane zostaną też już zamówione specjalne tablice informacyjno-edukacyjne. Specjalne m.in. i dla tego, że bez problemu będą mogły je odczytać także osoby niewidzące – uzupełnione zostaną pismem punktowym Braile’a. Ale i to nie wszystko. Zamówione już zostały elementy zabawowe, rekreacyjne i mała architektura. Nie zapomniano też o nowych nasadzeniach, to już jednak jeden z ostatnich etapów realizacji Małpiego Gaju i na te prace jeszcze trochę poczekamy.

 

 

Warto uzupełnić ten tekst informacją, że Dombud to podwykonawca zadania które w całości realizacji wzięło na siebie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Białej Podlaskiej. To PRD Grupy Horeglad buduje całość Rowerowej Doliny Krzny – ścieżki rowerowe.

Biała Podlaska: Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej w dolinie Krzny (film) <<<link>>>
Podróż rowerem w koronach drzew (film) (galeria) <<<link>>>
Powstaje konstrukcja ścieżki rowerowej w Małpim Gaju (galeria) <<<link>>>
Biała Podlaska: Rusza budowa centralnego odcinka ścieżek rowerowych w Dolinie Krzny! (film) <<<link>>>

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Małpi Gaj to jest przy wieży ciśnień koło dworca PKP. Tamten teren to masakra. Wychodzisz z pociągu i masz straszny widok. Masakra. Może władze miasta by coś z tym zrobiły?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama