Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Armii Krajowej i Pileckiego. Jest projekt i pozwolenie na budowę (galeria)

Inwestorem przedsięwzięcia jest Miasto Biała Podlaska. Magistrat zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę ul. Armii Krajowej i ul. Witolda Pileckiego na osiedlu Podmiejska. To najważniejsze w tym roku inwestycje miejskie na terenie osiedli wielorodzinnych. Szybkość rozbudowy dzielnicy, działalność dwóch dużych deweloperów, kolejne bloki oddawane mieszkańcom i kolejne kwartały posiadające już plany rozbudowy zmuszają Miasto do podjęcia działań polegających na uzupełnieniu i rozbudowie układu komunikacyjnego dla tego obszaru.

Zresztą na aleje Armii Krajowej czeka transport i komunikacja miejska nie tylko ściśle związana z mieszkającymi czy pracującymi na Osiedlu Podmiejska bialczanami. Czeka na prawdziwą drogę od Janowskiej do Francuskiej cała północna część Białej Podlaskiej. Jej pełne oddanie pozwoliłoby na odciążenie al. Jana Pawła II. Jednak na pełny odcinek Armii Krajowej jeszcze poczekamy.

Tymczasem cieszyć się należy kolejnym etapem – 200 metrów. Miasto jeszcze w tym roku wybuduje najważniejszą trasę przelotową dzielnicy na odcinku od Fieldorfa do Pileckiego. Zabezpieczono na ten cel w budżecie br. 1 mln 400 tys zł.

Prawie półtora miliona złotych zabezpieczono na realizację dwustu metrów ulicy, dwupasmowej z wyspą pośrodku i chodnikami. Miasto w podanej kwocie i przy jednym przetargu w jednym zadaniu wpisało od razu budowę prawie 150 metrów ulicy Pileckiego.

Ale i to nie koniec, obie ulice wybudowane zostaną wraz z pełnym ich wyposażeniem czyli wraz z budową kanalizacji deszczowej, oświetleniem ulicznym, kanałem technologicznym i przebudową kolidujących kabli energetycznych.

Jeszcze w maju powinna pojawić się specyfikacja przetargowa. W czerwcu przetarg powinien zostać rozstrzygnięty. Prace prowadzone będą w okresie wakacyjnym z końcówką na przełomie września i października 2020. W listopadzie powinniśmy już spokojnie korzystać z nowych odcinków ulic na Osiedlu Podmiejska.

kolorem zielonym oznaczyliśmy zatwierdzone do budowy w 2020 roku odcinki Armii Krajowej i Pileckiego.materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: openstreetmap.org
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

  1. Wszystko fajnie tylko po co budować po 2 pasy skoro to i tak służy jedynie do parkowania samochodów, a Warszawską czy Sidorską chcą zwężać -paranoja!!!

  2. wreszcie 3 tys mieszkańców osiedla doczeka się drogi do żłobka i sklepu SPOŁEM. Mam nadzieję że terminy się nie zmienią i w maju ogłoszą przetarg. Dajcie znać biper.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama