Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Lipowa w Czosnówce. Tak wygląda jeszcze dziś (galeria)

To drugie zadanie związane z budową dróg i ulic z Funduszy Dróg Samorządowych. Pierwsze: trasa Sławacinek - Styrzyniec opisaliśmy w materiale który znajdziecie w dalszej części materiału. Drugie zadanie nosi tytuł: „Budowa drogi gminnej, ul. Lipowej w Czosnówce”.

Łączna długość odcinka to 311 metrów. Okres realizacji w miesiącach luty – wrzesień 2020 r.

Wartość projektu – 279 tysięcy 323 zł 05 groszy. Dofinansowanie z FDS wyniesie – 167 tysięcy 593 zł (60 %), wkład własny Gminy Biała Podlaska to kwota ponad 111 tys 730 zł.

Czosnówka to jeden z największych obecnie w naszej gminie placów budowy. Istnieje duże zainteresowanie budową własnego domu właśnie tutaj. Wcale się nie dziwię. Blisko do miasta, dobry dojazd, który poprawia się sukcesywnie każdego roku. Wspólnie z powiatem opracowujemy projekt przebudowy ulicy Bialskiej, z informacji napływających z miasta natomiast wiemy, że prezydent Białej Podlaskiej jest zdeterminowany do remontu ulicy Sidorskiej. To jeszcze uatrakcyjni inwestowanie w nieruchomości w Czosnówce. Mamy już kilka ulic zbudowanych na osiedlu, Lipowa będzię kolejnym elementem. Co przyniesie kolejny rok zobaczymy. Samorządy borykają się z dużymi obciążeniami i ogromnymi spadkami dochodu związanymi z walką z koronawirusem. Ciężko dziś przewidywać jaki środkami i czy w ogóle będziemy mieli wolne środki w budżetach na rok 2021 aby realizować kolejne zadania. Jestem realistą i człowiekiem ostrożnym, na dziś nie jestem wstanie powiedzieć jakie kolejne zadania możemy w najbliższym czasie realizować nie tylko w Czosnówce ale i w miejscowościach na terenie całej naszej gminy. – mówi wójt Wiesław Panasiuk.

Jakie kolejne inwestycje drogowe mogłyby zostać zrealizowane w Czosnówce po wybudowaniu ulicy Lipowej i w momencie gdy budżet Gminy Biała Podlaska byłby wstanie finansować kolejne zadania? Na pewno forsowana będzie inwestycja wspólnie z Powiatem Bialskim polegająca na przebudowie ulicy Bialskiej. To główna trasa przelotowa przez miejscowość i prowadząca dalej w kierunku na Ortel i Piszczac. W projekcie ma zostać poszerzona a także pojawią się chodniki. Remontu wymaga już też ulica Leśna, przynajmniej na odcinku od ul. Bialskiej do przejazdu kolejowego. Z ulic osiedlowych warto pomyśleć o ulicy Dębowej lub o ulicy Jodłowej przynajmniej na odcinku do Jaworowej. Wszystkiego na raz nie da się zrealizować. Remontu a właściwie przebudowy wymaga też ulica Topolowa. Tu w ostatnim czasie udało się wyremontować spory kawałek ulicy. Większa jej część czeka jednak na swoją kolej w ujęciu jej w budżecie inwestycyjnym Gminy Biała Podlaska.

 

wcześniejsze materiały na ten temat:

Budowa trasy Sławacinek – Styrzyniec <<==>> LINK 

Fundusze na drogi – doceniono starania bialskiej gminy! <<==>> LINK

Pojedziemy 37 kilometrami nowych i wyremontowanych dróg <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: openstreetmap.org
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama