Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Podróż rowerem w koronach drzew (film) (galeria)

Nawet powódź stulecia nie zagraża ścieżce rowerowej w Małpim Gaju. Co tam powódź stulecia! Roztopienie wszystkich lodowców na ziemi nie zagrozi rowerowej ścieżce ekstremalnej w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej. Przy ulicy Zamkowej, Dombud - podwykonawca PRD Horeglad ustawia i montuje konstrukcje stalowe które stanowić będą filary na których po połączeniu powstanie jedyna taka ścieżka - być może w całej Polsce.

Co prawda w Karkonoszach jest wieża widokowa „w koronach drzew” znacznie większa niż budowana w bialskim Małpim Gaju – ale tam jest to przygotowane tylko dla turystów pieszych no i jest to wieża. (LINK <<==>> ZOBACZ) 

W Chinach natomiast w Xiamen powstała najdłuższa na świecie „podniebna trasa rowerowa” jednak – jak można zobaczyć na filmie – z naturą i przyrodą ma niewiele wspólnego. Raczej meandruje pośród estakad szybkich i tłocznych tras szybkiego ruchu niż pośród zieleni i natury. (LINK <<==>> ZOBACZ

Najbliższa idei tej powstającej bialskiej jest belgijska ścieżka rowerowa w koronach drzew lasów Bosland, przy granicy z Holandią. Jest zresztą znacznie dłuższa niż ta w bialskim Małpim Gaju ale i położona jest w typowo leśnej okolicy. (LINK <<==>> ZOBACZ)

Wracamy do Małpiego Gaju przy ulicy Zamkowej w Białej Podlaskiej. Na naszych oczach, po wschodniej stronie ulicy, na lewym brzegu Krzny, powstanie część edukacyjna będąca jednym z elementów tras turystycznych, widokowych, rekreacyjnych i sportowych przebiegających od Porosiuk po bialską Białkę.

Budowa ścieżki wśród drzew, elementu przestrzeni edukacyjnej – struktury do wspinaczki, tablic edukacyjnych i mapowych to zadanie PRD Biała Podlaska. Firma wygrała przetarg a umowę podpisano 10 grudnia 2019 roku. Wykonawcą „podniebnej, ekstremalnej trasy” jest podwykonawca PRD – firma Dombud z Białej Podlaskiej.

Po ustawieniu wszystkich filarów, większość o wysokości około 4 – 6 metrów ekipy Dombudu przystąpią do łączenia słupów elementami poziomymi stanowiącymi powierzchnię do poruszania się rowerów. Następnie zabezpieczenia wysokościowe. Warto też wspomnieć i o kolejnym elemencie – siatce rozpiętej pomiędzy filarami, stanowić ma prawdziwe wyzwanie dla lubiących ekstremalne wyzwania.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie:

Powstaje konstrukcja ścieżki rowerowej w Małpim Gaju (galeria) <<==>>LINK 

Biała Podlaska: Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej w dolinie Krzny (film) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Rusza budowa centralnego odcinka ścieżek rowerowych w Dolinie Krzny! (film) <<==>> LINK 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
filmy: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:
Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama