Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powstaje konstrukcja ścieżki rowerowej w Małpim Gaju (galeria)

Są już metalowe elementy konstrukcji. Trwa montaż i układanka. To kolejny element ścieżek w Dolinie Krzny. Zakończono prace przy budowie punktowych fundamentów utrzymujących system ścieżek nad powierzchnią gruntu. Ta swoiście ekstremalna ścieżka o długości ponad 160 metrów powstaje po wschodniej stronie ulicy Zamkowej w tzw. Małpim Gaju. Niebawem reportaż filmowy z ostatnich dni.

To tu właśnie po wschodniej stronie ulicy Zamkowej, na lewym brzegu Krzny, w Małpim Gaju powstanie część edukacyjna będąca jednym z elementów tras turystycznych, widokowych, rekreacyjnych i sportowych przebiegających od Porosiuk po bialską Białkę.

Budowa ścieżki wśród drzew, elementu przestrzeni edukacyjnej – struktury do wspinaczki, tablic edukacyjnych i mapowych to zadanie PRD Biała Podlaska. Firma wygrała przetarg a umowę podpisano 10 grudnia 2019 roku.

Wykonano już całość sieci, przyłączy i instalacji zewnętrznych elektroenergetycznych. Montaż oświetlenie zewnętrznego w Małpim Gaju planowany jest po zakończeniu prac konstrukcyjnych trwających obecnie.
Powstały sieci, przyłączy i instalacji zewnętrznych teletechnicznych, a to po to aby wykonać montaż instalacji monitoringu oraz punktu dostępowego hot-spot.

W kolejce do realizacji czekają jeszcze elementy małej architektury – słupy informacyjne, ławki, leżaki, stoły piknikowe, kosze na odpady, stojaki rowerowe, stacja naprawy rowerów, drogowskazy, elementy przestrzeni edukacyjnej. Całość zakończą prace związane z zagospodarowaniem terenu zielenią.

Całkowity koszt projektu to 14 749 725,03 zł, zaś dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020) wynosi 12 524 784,00 zł. Ukończenie prac zaplanowane jest w wakacje 2020 r.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie:

Biała Podlaska: Rusza budowa centralnego odcinka ścieżek rowerowych w Dolinie Krzny! (film) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej w dolinie Krzny (film) <<==>> LINK


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama