Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

140 pakietów świątecznych trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta (film)(galeria)

Dziś (10 kwietnia) odbył się finał akcji "Łączy nas Biała i serce - Bialskie Śniadanie Wielkanocne". W ramach niej pracownicy MOPS, przedstawiciele bialskiej Caritas i wolontariusze z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, dostarczyli 140 pakietów świątecznych do najbardziej potrzebujących mieszkańców. 

W pakietach znalazł się żurek z kiełbasą, pasztet, inne tradycyjne potrawy świąteczne, również te o znaczeniu symbolicznym – chleb będący podstawowym pokarmem czy chrzan symbolizujący pokonanie goryczy męki przez Jezusa. Nie zabrakło słodyczy i wielkanocnego baranka.

– Niech te dary będą znakiem tego, że nieustannie się wspomagamy. Być blisko ma znaczenie nie tylko dosłowne. Być blisko to myśleć o drugiej osobie, otaczać ją ciepłymi myślami i realną pomocą. Stan epidemiczny nie zwalnia nas z odpowiedzialności za tych, którzy jej szczególnie potrzebują. Pandemia zatrzymuje nas w domach, ale nie jest w stanie powstrzymać odruchów serca” – napisał do potrzebujących prezydent miasta.

„Łączy nas Biała i serce – Bialskie Śniadanie Wielkanocne”, to wspólna inicjatywa prezydenta Michała Litwiniuka, Caritas Diecezji Siedleckiej i MOPS w Białej Podlaskiej. 

materiał: Biała Podlaska miasto
info: UM w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Radio Biper

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama