Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.2 – Lisia (galeria) (film)

Kontynuacja nowej serii materiałów. Dotyczą Białej Księgi Budowy Dróg w Białej Podlaskiej. Nie wybiegamy daleko w przyszłość. Zatrzymamy się w opisach tylko na tym - 2020 roku.

Szczegółowe plany na lata 2020 – 2023 znajdziecie w materiale <<==>> LINK.  W bieżącym roku „na warsztacie” w ramach programu znalazły się: Nartowskiego, Lisia, Furmana i Sobolowa (LINK). Jedziemy na Lisią!

Wynegocjowany podczas rozmów prezydenta Michała Litwiniuka z klubami radnych plan, na rok 2020 zabezpiecza na cel budowy dróg z Białej Księgi Dróg 3 mln zł a na liście do realizacji znalazła się m.in. ul. Lisia.

Ulica Lisia położona jest na osiedlu Grzybowa. Ulica jest drogą lokalną. W układzie równoleżnikowym i południkowym stanowi drogę dojazdową do posesji osiedla domów jednorodzinnych. Jej długość to ok. 350 metrów. Rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicą Borowikową, następnie lewy zjazd w ulicę Opieńkową, skrzyżowanie pełne z Sobolową i kończąc podróż na skrzyżowaniu z ulicą Sarnią. Stanowi dojazd do ok. 14 działek. Tereny zabudowane i mieszkalne stanowią zdecydowaną większość. W rejonie Lisiej, Borowikowej i Ceglanej i Grzybowej grunty przeznaczono pod budownictwo jednorodzinne oraz usług. Pozostały przebieg ulicy dotyczy wyłącznie części osiedlowej, typowo mieszkalnej.

Ciekawym rozwiązaniem jest wytyczenie w planie zagospodarowania przestrzennego łącznika ulicy Lisiej z ulicą Grzybową. Ma to być deptak pieszo – rowerowy ze światłem wyjścia mniej więcej na wprost posesji Grzybowa 42. Dziś jest tam widoczna tylko wydeptana pomiędzy drzewkami i zaroślami ścieżka.

Kolejna zaplanowana przy Lisiej inwestycja to budowa oświetlenia LED. Projekt jest w trakcie oceny wniosku.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama