Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.1 – Sobolowa (galeria) (film)

Rozpoczynamy nową serię materiałów. Dotyczą Białej Księgi Budowy Dróg w Białej Podlaskiej. Nie wybiegamy daleko w przyszłość. Zatrzymamy się w opisach tylko na tym - 2020 roku.

Szczegółowe plany na lata 2020 – 2023 znajdziecie w materiale <<==>> LINK.  W bieżącym roku „na warsztacie” w ramach programu znalazły się: Nartowskiego, Lisia, Furmana i Sobolowa. Podróż rozpoczynamy od tej ostatniej.

Plan Budowy Dróg to efekt realizacji złożonej przeze mnie obietnicy wyborczej. Podczas spotkań z mieszkańcami miasta w czasie kampanii wyborczej oczekiwali oni powstania Białej Księgi Budowy Dróg w Białej Podlaskiej. – mówił w pierwszych swoich słowach podczas konferencji prasowej prezydent Michał Litwiniuk.

W wynegocjowanym podczas rozmów z klubami radnych planie, na rok 2020 zabezpieczono na ten cel 3 mln zł a na liście do realizacji znalazła się m.in. ul. Sobolowa.

Ulica Sobolowa położona jest na osiedlu Grzybowa. Ulica jest drogą lokalną. W układzie równoleżnikowym stanowi drogę dojazdową do posesji osiedla domów jednorodzinnych. Jej długość to ok. 350 metrów. Rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicą Grzybową, następnie Jastrzębią i Lisią kończąc na skrzyżowaniu z ulicą Borowikową. Stanowi dojazd do ok. 20 działek które w połowie stanowią już tereny zabudowane i mieszkalne. Kolejna zaplanowana przy Sobolowej inwestycja to budowa oświetlenia LED. Projekt jest w trakcie oceny wniosku.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama