Przy budowie Witosa, Karłowicza (LINK) i Tańskiego nie skończyło się tylko i wyłącznie na technologii uproszczonej. Ich budowa pochłonęła znacznie większe środki finansowe. Już nie przez to, że są znacznie dłuższe niż Głowackiego (LINK) ale i przez to, że oprócz dywanika asfaltowego powstała trwała podbudowa, krawężniki, chodniki, zjazdy i jak w przypadku ulicy Witosa – oznakowanie poziome.
Ulica Czesława Tańskiego położona jest na osiedlu Za Torami. Całość ulicy to 430 metrów. Przebiega od ul. Wyzwolenia do ul. Długosza. Do zeszłego roku ok. 175 metrów ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul Witoszyńskiego do ul. Długosza posiadała już nawierzchnię utwardzoną – asfaltową. Budowy wymagało ok. 250 metrów o nawierzchni gruntowej od Wyzwolenia do Witoszyńskiego. Ulica zyskała też chodnik i podjazdy z kostki po stronie zabudowanej. Krawężniki po obu stronach. Wybudowany fragment zamknął też asfaltem przebiegi ulic już asfaltowych a wpadających do Tańskiego: ulicy Stefana Skoczylasa i Stefana Wyrzykowskiego „Zenona”. Ulica jest o tyle ciekawa, że po wschodniej jest stronie znajduje się park dębowy. Jedno ze szczególnych miejsc w Białej Podlaskiej.
W 2019 roku zasadzono tu z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 3 i Prezydenta Miasta – Dąb Pamięci. Przy ulicy Tańskiego istniała swego czasu filia szkoły.
MATERIAŁ <<==>> LINK
materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki