Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Porady: Moda na rolety – o czym pamiętać podczas wyboru?

Rolety jako elementy aranżacji okiennych zyskują sobie coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się one we wnętrzach nowoczesnych, gdzie niejednokrotnie rezygnuje się z dodatkowych dekoracji okna w postaci firanek czy zasłonek. Jednocześnie są niezwykle praktyczne.
Ochraniają bowiem dom i mieszkanie przed nasłonecznieniem i nagrzewaniem się. Pozwalają też odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń przechodniów czy mieszkających blisko sąsiadów. Co jest najważniejsze przy doborze rolet? Na jakie modele warto zwrócić swoją uwagę?

Na co zwracać uwagę przy wyborze rolet do domu lub mieszkania?

Dobór rolety do wnętrza powinien być poprzedzony analizą potrzeb użytkownika. Trzeba też określić, co będzie pasowało do danego pomieszczenia. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak: dominująca we wnętrzu kolorystyka, stylistyka mebli i charakter pomieszczenia. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jak duże jest pomieszczenie, a także czy jest dobrze doświetlone, czy też nie.

Przy podejmowaniu decyzji, zwróć też uwagę na to, do jakiego pomieszczenia chcesz wybrać rolety. Przykładowo w sypialni najlepiej sprawdzą się te, które bardzo dobrze zaciemniają pomieszczenia. Natomiast do kuchni czy łazienki można zamiast klasycznych rolet wybrać plisy. Można bowiem nimi osłonić dowolną część okna, np. jedynie dolną połowę. Z kolei w salonie czy jadalni najlepiej sprawdzą się rolety o wysokiej estetyce np. wykonane z tkaniny żakardowej lub modele z kategorii rolety rzymskie. Więcej przykładowych propozycji rolet do różnych pomieszczeń znajdziesz w galerii renomowanego producenta firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Rolety w kasecie – proste i estetyczne rozwiązanie w wielu wariantach do wyboru

Jednym z najchętniej wybieranych produktów tego typu są rolety w kasecie. Dzieje się tak dlatego, że są one dostępne w wielu wariantach. Dzięki czemu można je dopasować praktycznie do każdego rodzaju wnętrza i jego wystroju. Ciekawym przykładem są tutaj między innymi rolety typu dzień noc. Wykonane są one z tkaniny, która składa się z pasów. Na przemian materiał jest przeźroczysty i nieprzeźroczysty. Przy odpowiedniej manipulacji tkaniną można całkowicie lub częściowo zaciemnić pomieszczenie. Przykładowe modele tego typu rolet możesz zobaczyć na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Rolety na poddaszu – czy to dobry pomysł?

Dużym problemem okazuje się odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni przy oknach dachowych. Jednak i na to jest rozwiązanie. Mianowicie rolety dachowe. Mają one prowadzenie pozwalające na przytrzymanie tkaniny przy skrzydle okiennym, nawet w momencie, gdy jest ono uchylone. Przy takich roletach nie ma też mechanizmu sznurkowego czy koralikowego. Jest za to system samoistnie podciągający roletę do góry. To znacznie ułatwia jej użytkowanie. Natomiast możliwość ustawienia tkaniny na jednym z trzech poziomów daje możliwość lepszej regulacji tego, ile światła wpada do wnętrza domu. Podobnie jak klasyczne rolety, tak i te dostępne są w wielu wariantach.

opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama