Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Przebudowa Warszawskiej. Drzewa zabezpieczone. Ruszyły prace ziemne

Zabezpieczenie drzew przed uszkodzeniem np. przez koparki - to jedna z pierwszych prac wykonawcy, który rozpoczął II etap przebudowy ulicy Warszawskiej. Ruszyły pierwsze prace ziemne na trasie. Trwa ustalanie lokalizacji kanału ściekowego dla wód opadowych zbieranych z ulicy.

Ruszyły też pierwsze prace ziemne polegające na karczowaniu pozostałości po drzewach kolidujących z przebiegiem trasy i usuwaniem humusu. Uzupełniana jest też i wzmacniana podbudowa pod fragmentem trasy przewidzianej pod chodnik.

W Urzędzie Miasta zostało natomiast wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego jako zamierzenia polegającego na budowie kanału ściekowego w ulicy Warszawskiej. Zadanie to wykonywać będzie spółka Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN.

Przebudowa ulicy Warszawskiej (II etap) na odcinku prawie 1 kilometra uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych o wartości ok. 8,3 mln zł na łączną kwotę ponad 13 mln zł wartości całej inwestycji. Umowę na dofinansowanie prezydent Michał Litwiniuk podpisał z Wojewodą Lubelskim w listopadzie 2019 r.

Wraz z dofinansowaniem budowy ulicy Koncertowej kwota pozyskana z Funduszu dla Białej Podlaskiej to 12,1 mln zł. To rekordowa dotacja.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama