Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Poszukiwany „wpadł” podczas zdarzenia drogowego

Dość niecodzienny finał miała kolizja drogowa, do której doszło w miejscowości Nosów. Policjanci powiadomieni zostali o zderzeniu aut, jednak gdy dotarli na miejsce zatrzymali 64-letniego pieszego, który w gęstej mgle podróżował niewłaściwą stroną drogi bez elementów odblaskowych. Jak ustalili mundurowi mężczyzna poszukiwany był bowiem do dobycia kary pozbawienia wolności.

W czwartek po południu dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło po godz. 17.00 w miejscowości Nosów. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Policjanci ustalili, że kierujący hundai-em 29-letni mieszkaniec powiatu łosickiego, najechał na tył poprzedzającego go forda. Drugim samochodem kierował 31-letni mieszkaniec gm. Leśna Podlaska. W chwili zdarzenia warunki pogodowe były bardzo ciężkie z powodu gęstej mgły. Na szczęście nikt z uczestników nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Za spowodowanie kolizji drogowej kierowca hundai-a ukarany został mandatem.

Jak ustalili mundurowi przyczyną nagłego hamowania kierowcy forda, była próba ominięcia pieszego, który szedł niewłaściwą stroną drogi. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, natomiast pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Dodatkowo podróżował z czworonogiem bez smyczy.

W trakcie wykonywanych w sprawie czynności policjanci ustalili, że pieszy, którym okazał się 64-letni mieszkaniec gm. Leśna Podlaska jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej wydał bowiem wobec mężczyzny nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. 64-latek został zatrzymany. Teraz dodatkowo odpowiadał będzie za popełnione wykroczenia.

Jesienna aura, mgły, opady deszczu, zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do większej ilości wypadków i kolizji drogowych w tym okresie. Apelujemy zarówno do kierowców jak i pieszych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kierując pojazdem kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do innych uczestników na drodze jak i samej drogi, przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Pamiętajmy również, że piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem jadącym nawet z niewielką prędkością mogą zostać poważnie ranni.

Natomiast poruszając się pieszo czy też jednośladem, zakładając elementy odblaskowe zapewniamy sobie lepszą widoczność na drodze, a tym samym bezpieczeństwo, że w porę zostaniemy zauważeni.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia : Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama