Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Czosnówka: Siłownia pod chmurką (film) (galeria)

Pomysł na siłownię otwartą w ostatnich dniach w Czosnówce, na placu po byłej szkole, urodził się w głowach mieszkańców już dawno. Gdy spojrzy się na historię placu o którym mowa, to co roku Gmina Biała Podlaska i Fundusz Sołecki Czosnówki wzbogaca go o jakiś element wypoczynkowo - rekreacyjny. W tym roku postanowiono skorzystać ze środków rządowych, programu budowy Otwartych Stref Aktywności. Efekt jest i już można z siłowni korzystać!

film: Siłownia pod chmurką w Czosnówce

Otrzymaliśmy na ten cel dwadzieścia pięć tysięcy złotych z rządowego programu, dorzuciliśmy kolejne dwadzieścia pięć tysięcy ze środków Gminy Biała Podlaska wyodrębnionych w Funduszu Sołeckim Czosnówki. Ciesze się, że doszło do realizacji tego pomysłu. To nie jest tak, że budujemy tego typu obiekty w miejscach gdzie nie ma zapotrzebowania, tu takie zapotrzebowanie było, było wyartykułowane i zgłoszone. Ideą takich stref jest znalezieni w nich miejsca dla tych którzy chcą aktywnie spędzić czas na bazie urządzeń siłowych czy wyczynowych ale są też elementy do gier jak stół tenisowy czy stół szachowy a nawet dla rodzin czy dla opiekunów którzy nie koniecznie chcą zaraz uprawiać sport czy trenować kondycje ale mieć miejsce na rozmowy czy wypoczynek, dla takich osób znalazły się ławeczki. – mówi zastępca wójta Wiesława Panasiuka, Adam Olesiejuk.

Podczas spotkania, podziękowania przekazane zostały sołtysowi Czosnówki Jarosławowi Abramowskiemu, za zaangażowanie i liczne inicjatywy kierowane na rzecz mieszkańców Czosnówki. Podziękowania skierował Wiesław Panasiuk wójt Gminy Biała Podlaska a odczytał i przekazał zastępca wójta Adam Olesiejuk.

W roku 2020 doposażymy plac zabaw przy siłowni w zjeżdżalnię dla dzieci. Wybudujemy też chodnik przy ulicy Olchowej. To nasze dwa główne zadania finansowane z Funduszu Sołeckiego. Przy dobrej współpracy z Urzędem Gminy i Wójtem gminy liczymy także na inwestycję, przynajmniej jedną, większą, już z pieniędzy budżetowych samej gminy. Co to będzie? Na razie nie chcę mówić, czekamy na projekt i oficjalne uchwalenie budżetu na rok przyszły. Cel jest jeden, dalsze, sukcesywne unowocześnianie i rozbudowa naszej miejscowości. Oddana dziś do użytku OSA to odpowiedź na petycje mieszkańców o potrzebie uruchomienia właśnie tutaj tego typu miejsca. Na ten cel zabezpieczyliśmy piętnaście tysięcy pięćset złotych z naszego Funduszu Sołeckiego. – mówi sołtys Czosnówki, Jarosław Abramowicz.

OSA dziś, to jedna z wielu inicjatyw które mają miejsce w Czosnówce. Kiedyś, przed laty, ze środków gminnych wykonano w pobliżu dzisiejszej OSY pełnowymiarowe boisko gminne. Myślę, że w najbliższym czasie podejmiemy starania o jego odnowę i zadbanie, one jest, należy tylko umożliwić korzystanie z tego obiektu, świetnie uzupełni to oddaną dziś OSE. Są chętni, bo widać ich od czasu do czasu grających ze stołu do tenisa. Dziś mamy piękną siłownie na świeżym powietrzu. To cenna inicjatywa która powstała dzięki rozmowom i dobrej współpracy Rady Sołeckiej Czosnówki i jej pieniędzy z Funduszu Sołeckiego wspartych środkami Gminy Biała Podlaska.

Widząc takie efekty współpracy powinno to pobudzić i jeszcze bardziej zintegrować naszą społeczność. Do tej pory większość wydarzeń kulturalnych ale i sportowych koncentrowało się w świetlicy wiejskiej. Teraz można pomyśleć o imprezach plenerowych i sportowych na świeżym powietrzu. Nie chcemy też zamykać się tylko i wyłącznie na naszych mieszkańców. Czosnówka to znakomite miejsce, przedmieście Białej Podlaskiej, do której można dojechać i miejskim autobusem i pozostać u nas na kilka godzin. Posiadamy przepiękne tereny godne zwiedzenia na rowerze, warto pospacerować a teraz i zrelaksować się pod chmurką. – mówi Arkadiusz Maksymiuk, radny Powiatu Biała Podlaska.

[foogallery id=”186837″]

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

0 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama