Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sosnówka: Na Ludową Nutę! (galeria)

Ostatni akcent uświetnienia 2019 roku jako Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim wybrzmiał wczoraj (26 listopada) w Sosnówce. Gminny Ośrodek Kultury z dyrektor Jolantą Mikulską i Gminna Biblioteka Publiczna z dyrektor Teresą Harasimiuk, instytucje te wpadły na pomysł organizacji Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Ludowej "Na Ludową Nutę" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sosnówka - Marcina Babkiewicza. Niebawem film z wydarzenia!

Zaprezentowało się w sumie ponad 90. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce i Szkoły Podstawowej w Motwicy. Dzieci i młodzież obserwowali i oklaskiwali m.in. Maria Sidor dyrektor szkoły w Motwicy, Henryk Wyszyński dyrektor szkoły w Sosnówce i Jan Kwiecień sekretarz Urzędu Gminy Sosnówka.

Prezentacje wzbogacone były jak na ludowość przystało odpowiednią oprawą jaką były stroje ludowe. Cała sala widowiskowa GOK zamieniła się w jedną wielką biesiadę. Dzieciaki znakomicie wczuły się w role. Wśród piosenek pojawiły się m.in. „Jestem sobie Motwiczanka”, „W moim ogródecku”, „Na zielonym polu”, „Wiła wianki”, „Lipka” czy wzbudzająca największe emocje i reakcje publiczności „Miała baba koguta” zaprezentowana przez trzecioklasistów z Sosnówki. Panowie z klas VI – VII szkoły w Motwicy zaśpiewali natomiast ostatni hit piosenek disco polo i dance „Mama ostrzegała” zespołu Daj To Głośniej. „Krakowiaczek jeden” został natomiast odtańczony przez drugoklasistów z Sosnówki.

W podziękowaniu za zaprezentowanie się, młodzi artyści otrzymali dyplomy i długopisy z motywami ludowymi.

[foogallery id=”184617″]

 

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama