Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: VIII Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych (galeria)

Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprosiły dziś do wzięcia udziału w VIII Festiwalu Filmowym Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tematem przewodnim festiwalu było hasło: „niepełnoSPRAWNI i pasje”. Impreza przeprowadzona została dziś, 24 października, w sali Kina Merkury w Białej Podlaskiej.

Pierwsze miejsce i nagroda jury trafiła do WTZ Caritas Biała Podlaska. Drugie miejsce przyznano ekipie z Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Trzecia nagroda pojechała do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach. Nagroda publiczności trafiła do Środowiskowego Domu Pomocy w Międzylesiu.

Festiwal to impreza kulturalna skierowana do osób niepełnosprawnych i placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób niepełnosprawnych. Ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, pokazanie ich możliwości, sposobów radzenia sobie z ograniczeniami, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez kamerę, zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawę samooceny osób niepełnosprawnych, kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób niepełnosprawnych.

W ramach festiwalu odbył się:
przegląd filmów zgłoszonych do konkursu
Nadesłane filmy oceniało jury, którego skład został powołany przez organizatora. Przewodniczącym jury był Arkadiusz Michlewicz, znany w regionie filmowiec i producent filmowy. W skład jury wchodzili jeszcze: Marta Simonowicz – przedstawiciel głównego sponsora JB Multimedia, Tomek Rzeczkowski – przedstawiciel Fotos, Grzegorz Panasiuk – przedstawiciel Starosty Bialskiego oraz Maria Nazaruk – przewodnicząca Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności w Białej Podlaskiej. Placówki których filmy wzięły udział w festiwalu otrzymały dyplomy i statuetki a wyróżnione przez jury i publiczność filmy – nagrody.

– warsztaty filmowe
Opiekunowie i niepełnosprawni aktorzy bezpośrednio związani z produkcją zgłaszanego przez placówkę filmu mogli wziąć udział w warsztatach filmowych, które odbywały się we wrześniu 2019 r. w siedzibie Warsztatu przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej.

[foogallery id=”179070″]

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Caritas Diecezji Siedleckiej / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Przemysław Treska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama