Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

VIII Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych (zaproszenie)

Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do wzięcia udziału w VIII Festiwalu Filmowym Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tematem przewodnim festiwalu jest hasło: „niepełnoSPRAWNI i pasje”. Impreza odbędzie się 24 października 2019 r. w sali Kina Merkury, przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej, początek godz. 10:00. 

Festiwal to imprez kulturalna skierowana do osób niepełnosprawnych i placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób niepełnosprawnych. Ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, pokazanie ich możliwości, sposobów radzenia sobie z ograniczeniami, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez kamerę, zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawę samooceny osób niepełnosprawnych, kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenie uczestnictwa należy dostarczyć osobiście lub przesłać do 11 października 2019 r. na adres:
Caritas Diecezji Siedleckiej
Warsztat Terapii Zajęciowej
ul. Warszawska 15
21-500 Biała Podlaska
tel. 83 3420573 wew.:30 lub 31; 507 058 833

Czas emisji filmu nie powinien być dłuższy niż 8 minut. Filmy należy dostarczyć na podpisanych płytach DVD.

W ramach festiwalu odbędzie się:

– przegląd filmów zgłoszonych do konkursu
Nadesłane filmy oceni jury, którego skład zostanie powołany przez organizatora. Placówki których filmy wezmą udział w festiwalu otrzymają dyplomy i statuetki a wyróżnione przez jury i publiczność filmy – nagrody.

– warsztaty filmowe
Opiekunowie i niepełnosprawni aktorzy bezpośrednio związani z produkcją zgłaszanego przez placówkę filmu mogą wziąć udział w warsztatach filmowych, które odbędą się we wrześniu 2019 r. w siedzibie Warsztatu przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. Dokładny termin zostanie podany wkrótce. Filmy zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć tematyki „niepełnoSPRAWNI i pasje” i być wyrażone w dowolnych aranżacjach i dowolnym rozumieniu tego tematu.

 

materiał: Biała Podlaska miasto / kino
tekst: Caritas Diecezji Siedleckiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama