Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Wernisaż fotografii wychowanków ECKiW OHP Roskosz w Galerii Lokomotywa

30 września 2019 r. w galerii „Biała Lokomotywa” odbył się wernisaż wystawy fotografii wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Wystawa została zorganizowana przy wsparciu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Tłoka w ramach ewaluacji projektu „FOTOPieniny – polskie góry w obiektywie”.

„FOTOPieninypolskie góry w obiektywie” to nazwa projektu, w którym wzięła udział młodzież ECKiW OHP w dniach 1-7 lipca 2019 r. Dzięki dofinansowaniu Komendy Głównej OHP, 20 naszych uczestników miało możliwość wyjazdu w góry, by podczas pieszych wędrówek oraz eksploracji tego pięknego zakątka naszego kraju mogli rozwijać swoje pasje fotograficzne. Efektem wyjazdu jest wystawa, którą można obejrzeć do 13 października br. w holu dworca PKP.  Serdecznie zapraszamy!

Pieniny to bez wątpienia najbardziej urokliwe pasmo gór południowej Polski. Mimo stosunkowo niewielkiego obszaru jakie zajmują są wyjątkowo atrakcyjne pod względem krajoznawczym, turystycznym oraz przyrodniczym. Góry te słyną ze skalistych turni, które choć niższe od tych tatrzańskich – to swoją strzelistością im dorównują. Zbocza pokryte są dzikim, dziewiczym lasem, którego drzewostan stanowi głównie buk i jodła. Meandrujący wśród skał Dunajec wije się niczym wstęga tworząc piękny, głęboki przełom.

Spływ, który kończy się w Szczawnicykurorcie uzdrowiskowym  znanym przede wszystkim z wód leczniczych, to niewątpliwie największa atrakcja Pienin. Zabytkowe świątynie, malowniczy Wąwóz Homole, Trzy Korony, Sokolica, Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya, zapora wodna, sztuczne Jezioro Czorsztyńskie, po którym pływają wycieczkowe statki pomiędzy zabytkowymi zamkami w Niedzicy i Czorsztynie, zapierające dech panoramy Tatr w trakcie górskich wędrówek, doskonale przygotowane stoki narciarskie, wyciągi linowe oraz wiele, wiele innych miejsc i atrakcji których nie sposób wymienić a które to co roku przyciągają swoim urokiem rzesze turystów z Polski i zza granicy.

Pieniny to także góraleich folklor, kultura, gwara, przywiązanie do tradycji oraz typowe dla tego regionu święta i uroczystości. Plenery i górskie panoramy sprawiają, że są niezwykle „fotograficzne”,dlatego też wybraliśmy to miejsce na wakacyjny wyjazd młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.

„FOTOPieniny polskie góry w obiektywie” to nazwa projektu, w którym wzięła udział młodzież Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w dniach 1-7 lipca 2019 roku. Dzięki dofinansowaniu Komendy Głównej OHP w Warszawie, 20 naszych uczestników miało możliwość wyjazdu w góry by podczas pieszych wędrówek oraz eksploracji tego jakże pięknego zakątku naszego kraju mogli rozwijać swoje pasje fotograficzne. Efektem wspomnianego wyjazdu jest dzisiejsza wystawa zdjęć, które młodzież chciałaby zaprezentować mieszkańcom Białej Podlaskiej oraz wszystkim odwiedzającym tą wystawę.


materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst zdjęcia: Małgorzata Zając
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama