Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Grand Prix amatorów na szosie (zaproszenie)

Program Rajdu Rowerowego z cyklu Grand Prix Amatorów na Szosie - Rowerem Przez Polskę Janów Podlaski, 15 września 2019 r. Zespół Placówek Oświatowych, ul. 1 Maja 5/ Plac Partyzantów

Przewidywany Harmonogram Dnia:
09.00-10.30 Otwarcie Biura Rajdu, Rejestracja
10.40-10.50 Powitanie i Odprawa Organizacyjno-Techniczna
11.00 – Start honorowy
14.20-16.00 Wjeżdżamy na metę!
14.40- Posiłek regeneracyjny, wspólne zdjęcia i rozmowy, szał zakupów
15.30 Dekoracje zwycięzców i wręczanie nagród w rozmaitych klasyfikacjach
16.15 Podsumowanie i zakończenie III edycji cyklu

15 września na Lubelszczyznę zawita zyskujący na popularności cykl rajdów rowerowych z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”. Start i meta tegorocznego etapu będą mieć miejsce w owianym legendami Janowie Podlaskim, a na Uczestników czeka malownicza trasa prowadząca po zakątkach Polski Wschodniej, a następnie wzdłuż Bugu.

„Grand Prix Amatorów na Szosie – Rowerem przez Polskę” rozgrywane jest pod postacią rajdów i faktycznie przemierza cały kraj – składa się bowiem z 16 niezależnych etapów, z których każdy organizowany jest w innym województwie. Udział można wziąć dowolną ilość razy (od 1 do 16), dlatego na starcie można spotkać zarówno koleżanki i kolegów „z podwórka”, jak i przybyszów z dalekich stron.

Impreza dedykowana jest w pierwszej kolejności pasjonatom jazdy na rowerze, w szczególności kolarstwa szosowego w pięknych okolicznościach przyrody. Pełne uroku trasy zazwyczaj przebiegają przez mniej znane lub jeszcze nieodkryte zakątki Polski, czym wzbudzają również zainteresowanie amatorów krajoznawczej turystyki rowerowej. W miarę możliwości poprowadzone dobrymi lub zupełnie nowymi asfaltami stwarzają też przestrzeń do sportowej rywalizacji, choć nie ona jest tu najważniejsza. Najważniejsza jest frajda z jazdy, ze wspólnego przemierzania kilometrów, a także możliwość poznania naładowanych niezwykle pozytywną energią ludzi i przeżycia małej przygody (albo nawet całkiem dużej, jeśli ktoś decyduje się na kilka czy kilkanaście startów).

Czasu na to by się rozejrzeć czy pożartować nie brakuje, bo dystanse wynoszą niemało – rzędu 100 km z małym ogonkiem (lub ok. 30 km mniej w wersji skróconej). Jedni podchodzą do tego bardziej rekreacyjnie i rozkładają sobie trasę na 5-6 godzin. Drudzy korzystają z dobrodziejstw jazdy w grupie i wznosząc się na wyżyny swoich możliwości śmigają w okolicach 3h. Najliczniejszą grupę stanowią jednak Zapaleni Frajdowcy, którym szybka jazda nie jest obca, ale ponad wyścigowy pęd przedkładają kolarstwo bardziej romantyczne i wcale im nie tak spieszno kończyć zawody.

Tegoroczny rajd w woj. lubelskim jest 16., finałowym etapem Cyklu. Trasa przebiega w północnej części województwa, gdzie rozciąga się wspaniała kraina niezmąconego spokoju o administracyjnie podchwytliwej nazwie „Podlaski Przełom Bugu”. Choć niezwykle przyjemnie i pysznie widokowo zapowiada się cała runda, to jej kwintesencją jest ponad 30-kilometrowy fragment „Nadbużanki” prowadzący z Terespola do będącego punktem startu i mety Janowa Podlaskiego.

Odcinek ten ma tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też ważnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że jezdnia szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Jednocześnie jest to jeden z najciekawszych i najbardziej „spójnych” fragmentów szlaku GreenVelo, zachodzi więc możliwość spotkania innych rowerzystów. Całkowity dystans rajdu wyniesie 112 w większości łatwych i płaskich kilometrów.

Plan i opis trasy, a także szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie rajdu www.rajdydlafrajdy.pl edycja-2019 lubelskie) oraz na facebooku (730496954077067),formularz rejestracyjny . W rajdzie może wziąć udział maksymalnie 150 Uczestników.


materiał: Urząd Gminy Janów Podlaski
tekst: Krzysztof Skibiński Urząd Gminy Janów Podlaski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama