Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Lekcja bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych (galeria)

Zakończył się pierwszy etap projektu „Bezpiecznie do szkoły – modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej”. Projekt Miasta Biała Podlaska zyskał 100 tys zł nagrody którą przeznaczono na przebudowę i modernizację przejścia przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. 6 września miała miejsce niezwykła lekcja interaktywna. Wzięły w niej udział dzieci z "piątki" oraz zaproszeni goście na czele z prezydentem Michałem Litwiniukiem i wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem.

Projekt o którym mowa wyżej, zgłoszony został przez Wydział Rozwoju Miasta do konkursu organizowanego w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Jak też wspomnieliśmy, został nagrodzony kwotą 100 tys. zł. Był jednym z najlepiej ocenionych projektów przygotowanych przez jednostki administracji samorządowej i organizacje pozarządowe z całej Polski.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy miasta korzystają już z bezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej, wykonanego w ramach projektu. Drugim etapem projektu są działania edukacyjno-profilaktyczne uświadamiające prawidłowe zachowania na i w okolicach przejść dla pieszych.

Takie zajęcia nt. bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię poprowadzą w szkołach strażnicy miejscy. 6 września w Szkole Podstawowej nr 5 II etap został zainaugurowany podczas lekcji z udziałem prezydenta Michała Litwiniuka, wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka, przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego.

Niebawem film z wydarzenia!!

[foogallery id=”171543″]

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama