Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ognisko i warsztaty festiwalowe w Łomazach

W dniach 17-18.08.2019r. w miejscowości Łomazy odbyło się ognisko harcerskie oraz warsztaty festiwalowe, mające na celu przygotować wolontariuszy i harcerzy do organizacji koncertu "Wiosenne Czarowanie."

Wszystko zaczęło się na X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosenne Czarowania w Legionowie, kiedy to 11 13.05.2019r. młodzież z Łomaz postanowiła uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dzięki wyjazdowi wolontariusze mogli poznać tajniki organizacji koncertu. Również na bieżąco relacjonowali wszystkie wydarzenia związane z festiwalem. Dzięki nim, osoby śledzące funpage gminy Łomazy miały możliwość obejrzenia relacji na żywo z koncertu Tadeusza Woźniaka.

Zaangażowanie młodzieży w projekt Wiosennego Czarowania, już przynosi pierwsze efekty – w Łomazach reaktywuje się środowisko harcerskie. W dniach 17 – 18 sierpnia łomaski stadion oświecił ogień z ogniska, a przy dźwiękach gitary zabrzmiała piosenka harcerska, turystyczna i szanty.

Aby wieść o wydarzeniu rozeszła się szybko młodzież zorganizowała akcję rozdawania ulotek i rozwieszania plakatów. Wśród zebranych przy ognisku zjawiła się nie tylko młodzież, ale również osoby, które pamiętają swoją przygodę z harcerstwem. Niezależnie od wieku zgromadzeni mogli śpiewać, pląsać oraz wysłuchać gawędy przedstawionej przez Senatora I kadencji – Pana Mieczysława Trochimiuka.

Zgromadzeni przy ogniu dowiedzieli się wielu interesujących, nierzadko smutnych i tragicznych faktów z historii Łomaz takich jak m.in. przeprowadzenie egzekucji przez Niemców na ludność pochodzenia Żydowskiego w roku 1942. Po skończonym ognisku „Łomaziaki” udały się do Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach na świeczkowisko oraz warsztaty, które poprowadził Robert ,,Żaba” Próchnicki. Rozmawiali i śpiewali utwory polskich artystów do samego rana.

Wszyscy świetnie się bawili, dzięki miłej atmosferze, a osoby, które niegdyś były harcerzami mogły powrócić do lat młodości. „Dzięki warsztatom zyskaliśmy dużo motywacji do pracy nad koncertem Wiosennego Czarowania, który odbędzie się 11.11.2019r. na który serdecznie zapraszamy.”

materiał: Wiosenne Czarowanie
tekst : Natalia Szepeta, Julianna Kossowska, Wiktoria Hołonowicz, Tomasz Kulawiec, Kamila Telaczyńska Golwiej
zdjęcia: Dorota Łaska Jarosław Garbatiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama