Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Perkowice: Sukces podczas Konkursu Kulinarnego w Zamościu

Już po raz dziewiętnasty Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie wspólnie z Polska Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Urzędem Miejskim w Zamościu zorganizowali Wojewódzki Finał XIX Edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i lokalną, który odbył się 3 sierpnia 2019 roku na placu przy Pałacu Zamoyskich w Zamościu.


Uczestniczyła w nim również Pracownia Kulinariów Regionalnych z Perkowic, która ponownie odniosła sukces. Zdobyła I nagrodę za nalewkę „Bezksiężycowa noc” przygotowaną przez Katarzynę Mikiciuk, oraz nagrodę specjalną Marszałka Województwa Lubelskiego przyznano za „Zestaw dżemów śliwkowych „ przygotowany przez Urszulę Nowicką.

Na imprezie można było spróbować potraw z różnych zakątków województwa Lubelskiego m. in. oranżady z Kąkolewnicy, jaglaków, pierogów gryczanych, a także wędlin tradycyjnych. Dodatkową atrakcją była degustacja karpia z lubelskich stawów przygotowana przez Gospodarstwo Rybackie Bełżec oraz Towarzystwo Promocji Ryb Pan Karp.

Wydarzenie opiewało w pokazy kulinarne:
Gotowanie oraz przygotowanie degustacji produktów tradycyjnych pochodzących z Lubelszczyzny, gulasz z mięsa świń ras wpisanych na LPT w połączeniu z miodami tradycyjnymi.
Gotowanie i degustacja dań z wykorzystaniem chełmskiego i ludwińskiego makaronu jajecznego.
Pokazy kulinarne oraz degustacja kakorów i golasów z kaszy gryczanej z serem z Łobaczewa Małego.

Nie obyło by się bez zespołów ludowych takich jak:
Dziecięcy Zespół Ludowy Mały Józefów , Kapela Ludowa z Gorzkowa, oraz zespół „Folkrose” Czas szybko minął choć konkurs zakończył się późno wieczorem.

materiał: Pracownia Kulinariów Regionalnych z Perkowic 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama