Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: W trosce o dobre imię miejskiej spółki

Zakład Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej przesłał na adres naszej Redakcji publiczne odpowiedzi w sprawie działań podejmowanych w temacie wynajmowanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego lokali w zasobach miejskich. Z pytaniami w tej sprawie zwrócił się do ZGL jeden z lokalnych tygodników. Nie czekał jednak na odpowiedzi jakie w trybie dostępu do informacji publicznej powinny dotrzeć z ZGL w terminie 14 dni publiując jednocześnie wybiórcze, przez siebie przygotowane informacje. Mając na uwadze dobry wizerunek Zakładu Gospodarki Lokalowej, prezez Wojciech Chilewicz podjął decyzje o publikacji niżej podanego materiału zawierającego zadane przez tygodnik pytania i odpowiedzi jakie przygotował ZGL na stronach internetowych ZGL oraz w mediach społecznościowych.

Pytania zadane przez Redakcję tygodnika:
1. Czy Zakład Gospodarki Lokalowej otrzymał pisma z bialskiego oddziału Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z apelem o podjęcie działań mających na celu przywrócenie do stanu używalności pomieszczeń biurowych wynajmowanych przez GITD w budynku przy ul. Brzeskiej 41?
2. Jakiej odpowiedzi udzielił ZGL Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego i kiedy oraz jakich działań można się spodziewać ze strony ZGL?
3. Czy ZGL przeprowadził inspekcje zalanych pomieszczeń? Czy ZGL jest w stanie stwierdzić, że życie i zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach jest bezpieczne?
4. Kiedy ZGL wywiąże się z umowy, która zobowiązuje Zakład do przeprowadzenia remontu generalnego wynajmowanych przez GITD pomieszczeń?

Odpowiedzi ZGL:
Zakład Gospodarki Lokalowej Spółka z o.o. otrzymał od Dyrektora Generalnego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w dniu 10 lipca 2019 roku prośbę o niezwłoczne podjęcie działań, mających na celu usunięcie usterek w budynku przy ulicy Brzeskiej 41. W dniu 11 lipca dokonaliśmy wizji pomieszczeń i dachu, natomiast 12 lipca pracownicy ZGL przystąpili do naprawy pokrycia dachowego.

Po osuszeniu pomieszczeń i uszczelnieniu przeciekającego dachu, który był przyczyną zalania, przeprowadzono remont (wymiana płyt kartonowo-gipsowych, wymiana wykładziny, malowanie). Po zakończonym remoncie (1 sierpnia 2019) kierownik bialskiego oddziału GITD przyjął wykonaną pracę bez uwag. Zakład Gospodarki Lokalowej jest w stałym kontakcie z kierownictwem GITD w Białej Podlaskiej i na bieżąco reaguje na sygnały o usterkach.

Od czasu zajęcia pomieszczeń przy ulicy Brzeskiej 41 przez GITD w roku 2017 znacznie poprawiły się warunki lokalowe Inspektoratu.

Generalny remont pomieszczeń został przeprowadzony w miesiącach lipiec – listopad 2018 na podstawie przetargu ogłoszonego przez Prezydenta Dariusza Stefaniuka. Koszt generalnego remontu wyniósł blisko 400 tysięcy zł.

Prace zostały zakończone i odebrane protokolarnie w listopadzie 2018 roku. Po krótkim czasie oddział GITD w Białej Podlaskiej zaczął składać prośby o usunięcie usterek, które w większości dotyczą remontu przeprowadzonego w miesiącach lipiec – listopad 2018.

Zakład Gospodarki Lokalowej nie jest upoważniony do dokonywania poprawek i prac w ramach gwarancji, co do remontu, którego wykonawcą była firma zewnętrzna działająca w wyniku przetargu ogłoszonego przez ówczesnego Prezydenta Dariusza Stefaniuka.

Usterki, które pojawiają się w trakcie użytkowania pomieszczeń, a które w ramach umowy winne być naprawiane przez ZGL są na bieżąco usuwane.

Ze swojej strony zapewniam, że dołożę wszelkich starań by stale podnosić warunki pracy pracowników Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białej Podlaskiej. – mówi, podpisany pod odpowiedziami na nadesłane pytania, prezes ZGL Biała Podlaska Wojciech Chilewicz.

Warto dodać, to już ustalenia Radio Biper, że firma jaka dokonywała generalnego remontu poprzez przetarg ogłoszony przez byłego prezydenta miasta już nie istnieje. Mowa o firmie MARTEX Marty Mikucewicz z Małaszewicz Dużych. Z zabezpieczenia gwarancyjnego pozostało do wykorzystania przez ZGL w Białej Podlaskiej 8 tysięcy złotych.

 

materiał: Zakład Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej
temat: Główny Inspektorat Transportu Drogowego
tekst: Leszek Niedaleki
zdjecia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama