Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Wydarzenia kulturalne w mieście – lato 2019 (zaproszenie) (film)

04 lipca w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa na temat planowanych  wydarzeń kulturalnych w mieście, jakie odbędą się w lipcu, sierpniu i wrześniu. W kalendarz zostały wpisane cykliczne imprezy, jakie już przyjęły się w mieście, ale również całkiem nowe, ciekawe propozycje. Z pewnością każdy powinien znaleźć w ofercie coś dla siebie.


W konferencji uczestniczyli prezydent miasta Michał Litwiniuk, dyrektor BCK Zbigniew Kapela oraz osoby odpowiedzialne za współorganizację wydarzeń: Dominik Masalki, („Jazz dla każdego – Winylowe Słuchowisko”), dr Anna Bodasińska  i Krzysztof Piech (I Europejski Festiwal Gier i Zabaw ) oraz Janusz Maleńczuk (Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności).

– Miasto w różnych obszarach swojej działalności, także w obszarze kultury i zdrowego spędzania wolnego czasu mieszkańców, jest bogate nie tylko aktywnością miejskich instytucji, ale także instytucji współpracujących, potencjału mieszkańców, mających ciekawe zainteresowania i chcących się tum swoim potencjałem dzielić z Białą Podlaską – zapewnia prezydent Michał Litwiniuk.

Poniżej przedstawiamy zaprezentowane na konferencji wydarzenia, zestawione według miesięcy.

Wydarzenia lipiec / sierpień:

05 lipcaWernisaż wystawy pokonkursowej “Rysunek” (Galeria Podlaska) >>>więcej <<<
Letnie Spotkania ze Sztuką (Muzeum Południowego Podlasia)

„Książka i słońce na wakacyjne miesiące” (Miejska Biblioteka Publiczna) >>> więcej <<<
6 lipca I Turniej Rycerski Fortis (Porosiuki) >>> link do wydarzenia <<<
Wakacyjne koncerty na Placu Wolności (każdy piątek, godz 20:00)  >>> szczegóły <<<

– W tym roku mamy dziewięć koncertów. Repertuar tegorocznych koncertów jest zróżnicowany, jest od jazzu, po dość mocną muzykę rockową. Udało nam się zaprosić m.in. dwa zespoły z Białorusi. Jeden to będzie taki typowo rockowy, a drugi będzie w stylistyce jazzu. Będzie również blues, będzie troszkę muzyki etnicznej , będziemy mieli bowiem gościa z Afryki. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie –
zachęca Janusz Maleńczuk, pomysłodawca  i prowadzący koncerty na Placu Wolności.

28 lipca od godz. 15:00 (Plac Orzeszek, ul. Orzechowa 34) Festyn rodzinny (szczegóły wkrótce)
14 sierpnia Festyn Rodzinny „Ciesz się latem z kosmitami” (szczegóły wkrótce)
25 sierpnia od godz. 15:00 (plac zabaw w sąsiedztwie KK „Scena”, ul. Zygmunta Augusta 6) Festyn rodzinny (szczegóły wkrótce)

„Jazz dla każdego – Winylowe Słuchowisko” w Parku Radziwiłłów (co drugi czwartek godz. 19:00, prowadzi Dominik Masalski) >>> wydarzenie na FB <<<

– W tych spotkaniach chodzi przede wszystkich, aby spopularyzować jazz, jako muzykę niszową. Przedstawić ją w sposób bardziej popularny. Przygotowałem cztery spotkania. Na pierwszym zaprezentuje fundamenty tej muzyki, które mogą, ale nie muszą być znane z filmów, reklam czy radia. Na drugim spotkaniu będą przedstawione fuzje jazzu z różnymi gatunkami muzyki, rockiem, elektroniką i hip – hopem.  Na trzecim spotkaniu przedstawię jazz na świecie, wykonawców z Brazylii, Etiopii i innych krajów. Czwarte spotkanie, to jazz przyszłości, gdzie zaprezentuję różnych młodych artystów z Wielkiej Brytanii, Polski, którzy mają do zaoferowania coś innego – tłumaczy pomysłodawca i organizator spotkań Dominik Masalski.

1-4 sierpniaRajd rowerowy z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego >>> szczegóły <<<

sierpień (każdy poniedziałek i wtorek) Kino Letnie w Parku Radziwiłłów (repertuar wkrótce)

Wydarzenia wrzesień

7 wrześniaNarodowe Czytanie w Parku Radziwiłłów.
12 wrześniaKonferencja naukowa „II wojna światowa na Podlasiu – przyczyny, przebieg i konsekwencje” (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej)
14 września I Europejski Festiwal Gier i Zabaw >>> szczegóły <<<
27-28 września Jarmark Michałowy (Plac Wolności)

Informujemy również, że swoją działalność rozpoczął Klub Seniora „Czas” przy Klubie Kultury „Scena”, to nowa propozycja dla bialskich seniorów. – Jest to przykład bardzo dobrego zaangażowania środków unijnych w realizację potrzeb konkretnych miejskich środowisk. Nieodpłatnie nasi seniorzy będą mogli skorzystać z bardzo szerokiej oferty obejmującej tak różnorodne zajęcia, z jednej strony historyczne, z drugiej manualne, aktywności sportowe , wycieczki a także naukę gry na instrumentach – wyjaśnia prezydent Litwiniuk.  Wkrótce więcej szczegółów.

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
film: Mariusz Maksymiuk
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama