Reklama

Reklama

Reklama video

Województwo: Kolejni jednoręcy bandyci wyeliminowani z gry

Zapuszczony barak, niepozorne pomieszczenie w ciągu lokali usługowych, kafejka internetowa czy lokal z napisem „do wynajęcia” – to przykładowe miejsca, w których funkcjonariusze KAS znajdują nielegalne automaty do gier hazardowych. Tylko w czerwcu funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina zatrzymali 27 tego typu urządzeń. Lubelska komórka odpowiedzialna za zwalczanie nielegalnego hazardu prowadziła kontrole m.in. w Lublinie, Rykach, Niedrzwicy Dużej, Chełmie i Karolinie. Część działań zaplanowano z funkcjonariuszami policji.

W większości przypadków dostęp do lokali hazardowych był utrudniony – albo drzwi zamknięte od wewnątrz, albo strzegące wejścia kamery monitoringu, albo obsługa lokali weryfikująca osoby próbujące dostać się do środka i nieskłonna do współpracy.

Niektóre lokale to punkty doskonale znane funkcjonariuszom, bo już wcześniej likwidowali tam nielegalną działalność. Przykładowo w Chełmie na początku czerwca i pod koniec czerwca w tym samym punkcie hazardowym na jednej z głównych ulic miasta funkcjonariusze KAS znajdowali po 3 urządzenia do gier. Jak widać niektórych organizatorów nielegalnego hazardu nie odstraszają nawet wysokie kary.

Niektóre zatrzymane urządzenia same wypłacały wygrane pieniężne a na innych możliwe było uzyskiwanie wygranych w postaci punktów, w zamian za które obsługa wypłacała pieniądze. Jeden z lokali był bezobsługowy i po ewentualną wygraną trzeba było dzwonić pod podany numer telefonu.

W niektórych lokalach, poza automatami, funkcjonariusze znajdowali też dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier lub gotówkę do wypłaty wygranych oraz bloczki pokwitowań.

Obsługa takich lokali, nawet gdy była obecna, zazwyczaj udawała, że nic nie wie o nielegalnie prowadzonej tam działalności. Wszystkie urządzenia zatrzymane zostały przez funkcjonariuszy KAS jako dowody w sprawach karnych skarbowych.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks). Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama