Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Widzieć – nie znaczy – BYĆ widocznym – Świeć Życiem na drodze (film)

Społeczna akcja ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” jest odpowiedzią na zagrożenia które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. W pierwszej odsłonie pod tytułem ”Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy, 30 sekundowy spot, oraz dłuższy 3 minutowy film który będzie wykorzystywany podczas spotkań, szkoleń i prezentacji.

Bezpieczni Biegacze – spot – wersja kinowa – 30 sekund

Świeć Życiem – wersja pełna: Bogumił Lubański /specjalista zagadnień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym/, Justyna Pieńkowska /specjalista psycholog transportu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej/, st. sierż. Maria Fiedoruk /Wydział Prewencji Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej/, Rafał Pajdosz /Klub Biegacza Biała Biega/.

Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na filmach niewidoczne są nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu w warunkach niedostatecznej widoczności, oraz w celu porównania bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane.

Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwiło zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co w zdecydowany sposób wpływa na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację akcji.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Zastępcy Dyrektora WORD Biała Podlaska, Pana Arkadiusza Maksymiuka, za wykazane zainteresowanie oraz pomoc w realizacji akcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym – ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”.

 

Współpracują podczas akcji:

 

 

INFORMACJA PRAWNA:
Twórcy, pomysłodawcy, realizatorzy i wykonawcy akcji zezwalają na pobieranie, publikację, kopiowanie materiałów zgodnie z założeniem i intencją akcji społecznej.

 

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
temat: Akcja Społeczna ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”
zdjęcia i film: Biper TV
tekst: Bogumił Lubański / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama